Cannes LionsFoto: Pressimaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 15. oktoober 2019 15:34
28. ja 29. oktoobril näidatakse Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Raplas, Kärdlas, Haapsalus ja Kuressaares reklaame, mis pälvisid rahvusvahelise tunnustuse eriprogrammis Cannes Lions 2019.

Kinoekraanile jõuab ligi 40 reklaamimaailma tipp-tegijate teleklippi, pakkudes vaatajale nii nalja, põnevust kui ka ühiskonnakriitikat.

Tuntud reklaamitegija ja tunnustatud koomiksimeistri Madis Otsa sõnul näeme ja kuuleme ligi 5000–10 000 reklaamisõnumit päevas. Cannes Lionsi filmiõhtul on hea võimalus teada saada, mida valdkonna professionaalid maailma parimatena esile tõstavad.

"Sama kindlalt tasub tulla ka lihtsalt kvaliteetse meelelahutuse pärast, sest peale pikkuse ei jää maailma parimad telereklaamid mitte millegi poolest alla filmi- ja teletööstuse koorekihile. Kogeda neid kinohelis ja -pildis on ainulaadne võimalus," kinnitab Ots.

Cannes Lionsi loovusfestivali on Lõuna-Prantsusmaal peetud juba 66 korda. Eesti loovkogukonnale on see oluline sihtkoht nii õppimiseks kui ka suhtevõgustiku loomiseks.

Parimate reklaamfilmide seansid toimuvad Eestis juba neljandat korda.
Seansid toimuvad 28. ja 28. oktoobril kinodes üle Eesti. Teisipäeval, 29. oktoobril kell 18 toimub Tallinnas, Solarise Apollos ka lisaseannss. Ühtlasi jõuavad reklaamfilmid ka Tõrva ja Märjamaa kinno.

Piletid on müügil Apollo Kino kassades, internetis ja kohapeal.