Inimesed

TALENT LONDONIS | Tütre portreefotod emast jõudsid Londoni mainekatel konkurssidel parimate hulka

TEEKOND VÕIDUFOTODENI: „Meie ühised pildistamised tõid ema depressioonist välja.“ 

Katrin Helend-Aaviku, 15. oktoober 2019 00:01
EMA JA TÜTAR: „Ema on nüüd palju rõõmsameelsem! Enesekindlus on tagasi,“ ütleb fotograafist tütar Sirli Raitma (paremal). Fotoprojekt „Eha“ tõi lisaks tunnustustele mainekatel fotokonkurssidel kaasa ka suurima võidu – ühised fotosessioonid tõid depressiooni käes vaevelnud emale elurõõmu tagasi.Foto: Erakogu

„Ema jaoks on see uskumatu, et ühe Suure-Jaanist pärit naise portree on üle Inglismaa suurtel ekraanidel ja hiljem veel Rahvusliku Portree Galerii seinal!“ ütleb Londonis elav fotograaf Sirli Raitma, kelle portreefotod oma emast jõudsid mainekatel fotokonkurssidel parimate hulka. Fotovõidu kõrval on veelgi suurem rõõm teisest võidust – võidust ema vaevanud depressiooni üle.

„Ema fotoseeria sai alguse kolm aastat tagasi, kui ta langes sügavasse depressiooni. Ta põeb epilepsiat ja depressioon on sellele kahjuks üsna tavaline kaaslane, millega ta on võidelnud aastaid,“ räägib Sirli. Ta kolis Inglismaale elama 15 aastat tagasi, pärast isa surma, et olla lähemal oma õele ja emale, kes elasid Jersey saarel. Ema läks Eestist sinna elama paarkümmend aastat tagasi. Sirli elab Lääne-Londonis Chiswickis, kus tegeleb peamiselt fotograafiaga.

Ema kapseldumist süvendas veelgi see, et ta oli kaotanud oma abikaasa, ta ei rääkinud palju inglise keelt ja tal puudus sõprusringkond.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.09.2019
Londonis elav kunstnik Meriliis Rinne: „Mind endiselt sütitab, kui keegi ütleb mulle: sa ei saa sellega hakkama!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee