Viiuldaja David Garrett Saku Suurhallis 11. oktoobrilFoto: Stanislav Moshkov
Ohtuleht.ee 11. oktoober 2019 21:55
Viiuldaja David Garret andis täna Saku Suurhallis ülemaailmse kontserttuuri “Unlimited – Greatest Hits – Live” raames kontserdi.

Muusik tähistab tuuriga talle omase crossover muusikavormi kasutamise kümnendat aastapäeva koos oma järjest kasvava fännibaasiga Eestis ja ka mujal. Juba oma karjääri alguses ei lasknud David Garrett muusikalistel žanridel end piirata.

Sõna “Unlimited” (ehk “piiramatu”) tähendab tema jaoks kindlasti enamat kui vaid osa tuuri nimest. Tegemist on tema elufilosoofiaga. Kõik, kes Davidit teavad, teavad ka, et tema loomingulisus on piiramatu. Oma kirega muusika vastu on tal õnnestunud tuua täiesti uus publik mitte ainult crossover stiilini, vaid tekitada paljudes inimestes huvi ka klassikalise muusika vastu.

Tema käsitlused rokkhittidest nagu näiteks “Purple Rain” või “Smells Like Teen Spirit”, imekaunid versioonid paladest “Nothing Else Matters” ning “November Rain” ja põnevad töötlused maailmakuulsatest hittidest “Viva La Vida” ning “Hey Jude”, aga ka klassikalise muusika teosed nagu Beethoveni 5. sümfoonia või Debussy “Clair de Lune”, on viinud ekstaasi publikuid üle kogu maailma ning pannud kuulajad kõvasti käsi plaksutama ja spontaanselt tantsima.

Muusik on end viimase kümne aasta jooksul korduvalt ületanud. Tema eelmisele tuurile “Explosive Live” müüdi üle 400 000 pileti 20s erinevas riigis. Paganini popstaaride ja Jimi Hendrix viiulimängijate seas – David Garrett on tõeline rahvusvaheline superstaar, kes hägustab piire Mozarti ja Metallica vahel. Teda on kiidetud nii modernse crossover trendi pioneeriks olemise kui ka erakordselt virtuoosse mängustiili eest.

Garrett on võrdselt hea nii keeruliste klassikaliste palade esitamises koostöös maailma tipporkestrite ja -dirigentidega kui ka rahva lemmikuid staadioniroki hitte mängides. Artist on pälvinud 24 kuld- ja 16 plaatina auhinda maailma eri otstes Hong Kongist Saksamaa, Mehhiko, Taiwani, Brasiilia, Singapuri ja mitmete teiste riikideni. Temas ühineb rokkstaari karisma tõeliselt tööka ja andeka muusiku iseloomu ja talendiga.