Film

TURVASEKS VÕTTEPLATSIL: intiimsuskoordinaator kannab hoolt, et lembestseen näitlejat ei traumeeriks 

Triin Tael, 12. oktoober 2019 00:01
EHTSAD PISARAD: Filmi „Viimane tango Pariisis“ naistäht Maria Schneider (pildil koos Marlon Brandoga) rääkis aastakümneid hiljem, et Bertolucci ja Brando sepitsesid skandaalset anaalseksiskandaali tema seljataga ning tal polnud aimugi, et filmipartner võtab kasutusele võipaki. Foto: VIDA PRESS
Kui 1970. aastate pornotööstusest rääkiva telesarja „The Deuce“ täht Emily Meade sai mullu teada, et tema ekraanipartnerit James Francot süüdistatakse näitlejahakatiste seksuaalses ärakasutamises, nõudis ta, et võtetele kaasataks intiimsuskoordinaator. See on #MeToo-ajastu uus ja vajalik moeamet: isik, kes aitab üksikasjalikult intiimstseenide koreograafiat paika panna ning kannab hoolt, et ükski näitleja end ärakasutatuna ei tunneks.  

Francot tabanud süüdistused, mis nüüdseks on jõudnud Los Angelese kohtusse, on tõsised. Näitleja juhtis aastatel 2014–2017 näitlemis- ja filmikooli, mille endised õpilased Sarah Tither-Kaplan ja Toni Gaal väidavad oma hagis, et Franco („Söö, palveta, armasta“, „127 tundi“) kuritarvitas oma positsiooni, survestades naisõpilasi esinema poolpaljalt või lausa alasti, ehkki see tekitanud noortes neidudes tõsist ebamugavust. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.10.2019
James Franco kasutas oma filmikooli naisõpilasi ära?
14.08.2019
Naised süüdistavad Placido Domingot ahistamises: ta ajas kätt seeliku alla ja sisenes hoiatamata riietusruumidesse
27.11.2018
"Viimase tango" seksiskandaal saatis Bertoluccit surmani