Gordon RamsayFoto: AP/Scanpix
Toimetas Triin Tael 11. oktoober 2019 14:26
Briti kokandusguru Gordon Ramsay sai viimaks õiguse paigaldada oma Lõuna-Londoni häärberi aeda Eestis toodetud iglumajake, millelaadsed on olemas juba David Beckhamil ja režissöör Guy Ritchiel.

Uudisest teatanud Mail Online nimetab Iglucrafti iglut supertrendikaks ja šikiks ning märgib, et see on valmistatud Eestis.

Õhtuleht kirjutas suvel, et maailmakuulus kokk sattus iglumajakestest vaimustusse hea sõbra Beckhami iglusauna nähes. Beckham sai omakorda tõuke režissöör Guy Ritchielt. Ramsay ei piirdunud saunaga, vaid ostis lausa kaks luksuslikku iglumaja, et sõpradel ja perel oleks mõnusamalt eluruumi. Üks iglumaja maksab 45 000 eurot ning selles on üks magamistuba, elutuba, köök ja vannituba.

Juunis aga tõmbas Wandsworthi linnaosa volikogu Gordoni plaanile kriipsu peale - linnaisad ei saanud telestaari käest infot, millist mõju kahe majakese püstitamine tema aeda ümberkaudsetele puudele avaldaks. 

Ramsay ei jätnud jonni ning taotles üheainsa iglu püstipanekut. Eile andiski Wandsworthi volikogu Gordonile loa paigaldada kaheksa magamistoaga Victoria-aegse häärberi tagaaeda iglu, mida tuntakse nime all "Model 4". Ramsay elab villas koos abikaasa Tana ja viie lapsega, kellest vanim on 21aastane ja noorim alles viiekuune. Tema naabruses elab mitu tuntud britti, näiteks Duran Durani laulja Simon Le Bon. 

Linnaisad soovitasid Ramsayl enne paigaldustöid kohtuda esmalt siiski arboristidega, kes tema aia puud üle vaataksid.