Film

FOTOD | Eesti tippnäitlejad põrutasid džunglisse filmivõtetele (6)

Toimetas Jaanika Vilipo, 7. oktoober 2019 18:12
„Jõulud džunglis“ filmivõttedFoto: Andrejs Strokins
Septembri lõpus algasid Indoneesias Jaak Kilmi uue lastefilmi „Jõulud džunglis“ võtted. Eesti ja Läti koostöös sündivas seikluslikus koguperefilmis teevad kaasa armastatud Eesti näitlejad Saara Pius, Pääru Oja ja Tõnu Kark. Film esilinastub Eesti kinodes 2020. aasta jõuludel.

Filmi võttemeeskond, eesotsas režissöör Jaak Kilmi ja kunstnik Katrin Sipelgaga, sõitis Indoneesiasse juba paari nädala eest. Nüüd liitusid tegijatega ka Tõnu Kark, Saara Pius ja Pääru Oja. Filmivõtted kestavad Indoneesias oktoobri lõpuni.

Samal teemal

“Džungliseiklusest fantaseerisin juba väikese poisina. Nüüd, mil vihmametsi ähvardab inimtegevusest tulenev oht, on mul aeg tuua fantaasiad ekraanile ja lasta lastel päästa džungel,” räägib Jaak Kilmi. “Muidugi ei pääse me võttepaigas Indoneesias üllatustest ja põnevatest väljakutsetest, alustades sekeldustest tollis kuni tavatute liiklusreeglite ja võõrapäraste menüüdeni. Indoneesias käib kõik teisiti kui koduses Eestis. Erinev on nii ilm, kultuur kui ka traditsioonid. Olen kindel, et tagasi koju jõudes on meil kõigil palju põnevaid lugusid rääkida”.

Režissöör Jaak Kilmi koguperefilmi „Jõulud džunglis“ peategelane on 10aastane koolitüdruk Paula, kes kolib koos perega troopikasse ja peab maha jätma endale tuttava maailma. Ehkki uus elu troopikas on tore, igatseb Paula siiski koduseid jõule ning nii otsustab ta koos oma uue sõbra Achimiga džunglist jõulušamaani otsima minna. Kumbki ei tea aga, kui peadpööritavalt ohtlikuks võib selline retk osutuda.

Filmi peaosalist, sihikindlat Paulat, kes kartmatult džunglisse jõuluimet otsima läheb, mängib Rebeka Šuksta. Paula ustava sõbra ja giidi Achimi osas on Bryden Pablo Escobar. Eesti näitlejate Saara Piusi ja Pääru Ojaga, kes kehastavad loodusaktiviste ja Tõnu Kargu džunglivana tegelaskujuga kohtuvad nad alles džunglisügavuses.

Filmi lavastaja on Jaak Kilmi, operaator Aigars Sērmukšs ja kunstnik Katrin Sipelgas (nende viimane ühistöö oli seikluskomöödia „Sangarid“). Stsenaariumi kirjutas Lote Eglīte.

Filmi tootja on Locomotive Productions ja kaastootja Stellar Film. Tootmist rahastavad Läti Riiklik Filmikeskus ja Eesti Filmi Instituut. Filmi levitab ACME Film.

„Jõulud džunglis“ esilinastub kinodes üle Eesti 4. detsembril 2020.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee