Inimesed

Vägev! Eestlanna ujus esimese inimesena merineitsisabaga 10 kilomeetrit: teadsin ette, et see ei saa lihtne olema (2)

Katharina Toomemets, 7. oktoober 2019, 15:09
SUUR SAAVUTUS: Ujuja Merle Liivand avastas viis aastat tagasi ujumisvallas enda jaoks merineitsisaba, mille abil ta inimesi ujuma õpetab. 6. oktoobril sai temast esimene inimene, kes niimoodi ujudes läbinud 10kilomeetrise distantsi Foto: Erakogu

„Läbisin esimese inimesena merineitsisabaga ja ilma käte abita 10kilomeetrise ujumisdistantsi,“ õhkab Ameerikas elav ja töötav Eesti ujuja Merle Liivand, kes sai nädalavahetusel hakkama tõeliselt suure saavutusega.

Merle alustas ettevõtmist pühapäeval Californias asuvas Redondo rannas ning ujus 10 kilomeetrit ajaga 2 tundi ja 54 minutit. Merle ütleb, et varem ei ole keegi 10 kilomeetrit nii kiiresti sellist distantsi ujunud. Merle osales 2014. aastal ürituse „Swim for Mike“ raames 100x100 jardi teateujumise maailmarekordi püstitamises. „Individuaalselt oli 10 kilomeetrit merineitsisabaga ujumist mu esimene Guinnessi rekord,“ ütleb ta viimase saavutuse kohta.

Liivand ütleb, et merineitsisabaga pika distantsi ujumise mõtet on aastaid arutatud nii ärikohtumistel kui ka FINA (ujumise juhtiv organisatsioon) kohtumistel. „Olümpiasportlased ja Hollywoodi näitlejad on sel teemal palju nalja visanud ja uurinud, kas kavatsen ka 10 kilomeetrit sabaga ujuda. Kõige rohkem on mulle meelde jäänud see, kui seda küsisid Usain Bolt ja tema mänedžer,“ räägib Merle.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. jaanuar 2017, 22:40
VIDEO | "Radar": Merineitsite koolitaja: ei ole nii, et sa paned kalasaba endale selga ja oledki merineitsi
24. august 2016, 04:00
Merle Liivand - eestlanna, kes tõi Merineitsi ujumise olümpiaks Riosse
10. mai 2016, 06:02
Merle Liivand – Eesti ujuja ja tipptreener, kelle juhendamisel harjutavad isegi Hollywoodi staarid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee