Saund

KOSMIKUD 20: kiviraidurist fänn kinkis meile hauaplaadi 

Terttu Jazepov, 7. oktoober 2019 14:44
Kosmikud: Vasakult trummar Kristo Rajasaare, laulja Meelis "Hainz" Heinsoo, basskitarrist Rainer "Rob" Sirel ja kitarrist Aleksander Vana.Foto: Tiit Tamme

Kosmikutel, Eesti depressiivroki eredaimal – kui mitte ainsal – tähel täitub tänavu 20 tegutsemisaastat. Väärikat sündmust tähistatakse üle-Eestilise kontserttuuriga, mis saab alguse juba 11. oktoobril Tallinnast. „Ka kingitusi tuua ei ole paha mõte. Hauaplaat meil juba on,“ vihjab bändi solist Meelis „Hainz“ Hainsoo, mida sünnipäevalapsele enam kinkida vaja ei ole.

Kust tuleb nimi Kosmikud?

Kristo Rajasaare: Meie esimese laulja Taavi Pedriksi Lasnamäe üürikorteri majas oli keldripood, kus müüdi Lõuna-Eesti marjapeeti, mille nimi oli Kosmos. See oli kangestatud puuviljavein, ilmselt mitte just päiksepoolsetest viljadest tehtud, sest see oli ikka väga jälk. Kuid suutsime igas proovis ikkagi ühe pudeli kolme peale ära lahendada – Kõmmari ei joonud juba siis. Kui oli aeg hakata bändile nime panema, sai otsustatud, et meie kui Kosmose veini entusiastid võtame omale nimeks Kosmikud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.09.2019
Kosmikud tähistavad 20. sünnipäeva Eesti tuuriga
05.11.2018
Kosmikud taas laval: piletijärjekord lookles läbi kolme korruse ja ulatus õuegi
03.11.2018
GALERII | Kosmikud andsid Kõmmari mälestuseks emotsionaalse kontserdi
02.11.2018
Meelis Hainsoo: Kosmikutel oli hea hoog sees, kui see lahmakas päris jõuetuks võttis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee