"Tõde ja õigus"Foto: kaader filmist
Toimetas Keit Paju 7. oktoober 2019 10:28
Pühapäeval linastus mängufilm „Tõde ja õigus“ Busani rahvusvahelisel filmifestivalil. Lõuna-Koreas 24. korda toimuv filmiüritus on üks maailma olulisematest filmifestivalidest, mis toob kokku värskete filmide paremiku kogu maailmast. Tanel Toomi mängufilmi rahvusvaheline esilinastus on linateose esimene oluline näitamine väljaspool Eestit, kirjutab AllFilm pressiteates.

„Olla Busani valitud on meile suur au, see tõstab filmi rahvusvahelises festivalideringis esile ning annab võimaluse heaks jätkuks“, rõõmustab filmi produtsent Ivo Felt.

“Ainuüksi mõte sellest, et keegi kusagil teises maailma otsas Tammsaaret vaatab, teeb rõõmu. Esimesed publikureaktsioonid on olnud positiivsed ning tundub, et korealased saavad meist, imelikest eestlastest, aru küll,” sõnab festivalil kohapeal viibiv filmi režissöör Tanel Toom.

„Tõde ja õigus“ linastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas vaatajaterekordi, lüües vaadatavuse troonilt seal ligi üheksa aastat olnud „Avatari“. Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord. Film valmis koostöös ettevõtja Armin Karuga, toetajateks on Auto Forte, Jetoil ja Eesti Meedia.

Mängufilm „Tõde ja õigus“ on Eesti ametlik kandidaat Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi kategoorias.