Inimesed

Telejuht Raimo Kummer: „Ma olen korranud oma tütrele nagu mantrat: „Vaata, et sa realitysse ei lähe!““ 

Rainer Kerge, 5. oktoober 2019, 00:01
TV3 programmijuht Raimo Kummer.Foto: Tiit Tamme

„Kui sul on „Naistevahetuses“ üks kord pesemata nõud kraanikausis ning kaader neist saatesse pannakse, jääbki inimestele mulje, et tegemist on kohutava räpakolliga. Mis sest, et ülejäänud kahe nädala jooksul on korter puhas ja läikiv,“ räägib Raimo Kummer. Terve elu televisioonis töötanud Kummer on toonud vaatajate ette näiteks sellised tõsielusarjad nagu „Prooviabielu“ ja „Abielus esimesest silmapilgust“. Praegu on ta TV3-e programmijuht.

Kas vahel häbi ka on ekraanilt vaadata, mida oled kokku keeranud?

Ei! – on kõige lihtsam vastus kas-küsimusele.

 

Aga emale oled öelnud, et ära mu reality-sarja tänaõhtust osa vaata?

Ei, nii häbi pole olnud.

Inimesed on erinevad ja kõigile tuleb pakkuda erinevaid saateid. Ma hakkan nüüd küll kiitma oma selleaastast programmi, aga me oleme hästi vaheldusrikkad: meil on väga hea igapäevane ajakirjandussaade, seal kõrval täitsa korralik reality-saade – mida sa ilmselt oma küsimusega silmas pidasid – ja otsa on tulemas ka väga kvaliteetset meelelahutust à la „Kaks kanget“, Joel Ostrat, „Su nägu kõlab varsti tuttavalt“. Me peame olema vaheldusrikkad ja mul ei pea olema häbi, et mingi saade on meie kanalis. Loomulikult ma ise neid kõiki ei vaata.

 

Robinson-tüüpi reality-saateid tehakse valemi järgi: grupp inimesi – kes on valitud nii, et nende vahel tekiks konflikt – pannakse suletud ruumi ja joodetakse täis, et nad hakkaks kaamera ees tegema asju, mida nad ehk muidu ei teeks. See kõlab ikka nagu väga karm inimeste ärakasutamine.

Aga miks sa arvad, et nad neid asju muidu ei teeks?

 

Kaamerate ees ilmselt mitte.

Kaamerate ees ei teeks, aga et nad muidu ei teeks… Mul on millegipärast ikka veel tunne, et sa sihid oma jutuga sellsügist hitt-reality-t nimega „Rannamaja“. Me oleme sinna suure vaevaga otsides – mul on endal varasematel aastatel mitu sarnase saate castingut täiesti läbi kukkunud – leidnud kuus väga lahedat noort inimest, kes väga avameelselt ja avatult räägivad, mida nad tunnevad, mida teevad, mis elu tegelikult elavad.

Mina küll selle pärast häbi ei tunne, et nad olid valmis telekasse tulema. Vastupidi – tegemist on ägedate noorte inimestega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. oktoober 2019, 10:11
„Rannamaja“ režissöör: see, mida saates näitame, on lapse lalin selle kõrval, mida võiksime näidata
22. märts 2019, 07:38
Näosaade ikkagi tuleb? Sahistatakse, et TV3 tahab selle juba sügisel eetrisse panna!
8. veebruar 2019, 12:05
Raimo Kummer Katrin Lusti kanalivahetusest: ma ei ütleks, et oleksin ülemäära kurb
21. november 2017, 16:38
ASI AMETLIK! Urmas Eero Liiv lahkub TV3 programmijuhi kohalt, ameti võtab üle Raimo Kummer

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee