James FrancoFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 5. oktoober 2019 11:00
Kaks James Franco (41) näitlemis- ja filmikooli endist õpilast on Hollywoodi tähe kohtusse kaevanud, süüdistades teda naisõpilaste seksuaalses ärakasutamises.

Sarah Tither-Kaplan ja Toni Gaal väidavad Los Angelese kohtusse antud pabereis, et väidatav seksuaalne ärakasutamine leidis aset Franco koolis Studio 4, mis tegutses aastatel 2014-2017.

Noored naised väidavad BBC Newsi teatel, et Franco ("Söö, palveta, armasta", "127 tundi") kuritarvitas oma positsiooni, survestades naisõpilasi seksistseenides üles astuma ning andes mõista, et nood võivad tema filmides rolle saada. 

Tither-Kaplani ja Gaali hinnangul üritas Franco hariduse sildi all varustada end noorte naistega, keda ta allutas isiklikule ja tööalasele seksuaalsele ärakasutamisele. Hagejate sõnul kutsus Franco oma õpilasi üles osalema 750 dollari eest seksistseenide meistriklassis, kuhu nad pidid kandideerima alasti või poolalasti. Seal harrastatud seksistseene, mis ületanud filmitööstuses normaalseks peetavat kõvasti. 

Seksistseendes osalejatele andnud Franco mõista, et nood võivad tema filmides rolli saada.

Hagejad taotlevad valuraha, aga ka seksistseenide võimalike videojäädvustuste hävitamist.

Kõnealused naised olid Francot süüdistanud ka mullu. Värske hagi peale ütles näitleja advokaat Michael Plonsker, et süüdistused on juba kummutatud. "James ei kavatse end mitte üksnes täiesti kaitsta, vaid nõuab hagejatelt ja nende advokaatidelt ka kahjutasu."

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Lar-Lar 6. oktoober 2019 11:24
Oh ei, miljonär kasutas ära! Täiesti kohutav! Mitte nüüd et siin asi rahas oleks ega midagi aga kui inimene laseb endaga asju teha siis see ei ole väga ärakasutamine. Suu on peas ja ütle ei :D Va siis kui kooma oled joonud ja oled oma okseloigusisse uppumas- siis muidugi ei saa vastu öelda midagi.
Ettevõtja 5. oktoober 2019 15:21
Ma kasutan ka inimesi ära, panen nad enda kasuks tööle. Mis nüüd saab?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS