Inimesed

Meelis Tõrv taas raadiopuldis: terve suve olin räiges pinges – ei ole aastaid nii vara ärganud! (3)

Jaanika Vilipo, 7. oktoober 2019, 14:54
Meelis Tõrv ja Robert KõrvitsFoto: Erakogu
"Terve suve olin räiges pinges – ei ole aastaid nii vara ärganud," naerab Rock FMi programmijuht Meelis Tõrv, kes on üle pikkade aastate taas raadiopuldis, sedapuhku Eesti ainsa rokkmuusika raadiojaama hommikueetris koos kaassaatejuhi Robert Kõrvitsaga.

Septembri keskel hommikuprogrammi saatejuhiohjad haaranud Meelis Tõrv lausub naljatades, et ta on õhtuti pidanud kell kümme magama minema, et kolmveerand kuus tõusta. Siiani on hästi läinud. "Oleme paar nädalat eetris olnud ja praegu on veel värskus sees," lausub Tõrv.

Koos Robertiga on nad omakeskis arutlenud, kas millalgi tuleb ka see aeg, kui võib juba lõdvemalt võtta. "Et julged õhtul, enne magamaminekut natuke ka veini juua. Praegu ei julge. Mis siis saaks? Seda me ei tea," naerab Tõrv.

Tõrva sõnul on teda  siiani värskena hoidnud just mitmekesisus ja võimalus teha tööd nii kaadri ees kui taga. Rock FM on aga kindlasti toonud ka uuemad tuuled kohalikku raadioilma.

Kas raadiopublik on kuidagi nende aastakümnete jooksul muutunud? Tõrv leiab, et Rock FMi publik on kindlasti kirglikum. Tõrv põhjendab seda nii, et enamasti raadiojaamad pakuvad saateid ja muusikat laiemale kuulajaskonnale ning inimene saab sujuvalt teistele kanalitele üle minna. Rock FM on aga ainus Eesti rokkmuusika raadiojaam ja seetõttu on kuulajad ka nõudlikumad ja suuremate ootustega.

Tõrv räägib, et raadiokuulajad annavad tänapäeval oluliselt rohkem tagasisidet, kui varem. "Otsene tagasiside on kõvem kui näiteks Sky Plusis oli," nendib ta. "Kui midagi ikka pekkis on, saab sõimata, nii et seda nägu! Oleme selles mõttes avatud, et kui inimene tahab midagi kirjutada, siis tehku seda näiteks Facebookis – nii on ka raadiotöötajale teada kommentaari edastaja."

Tõrv on teinud kindlaks, et enamik kirju jõuab raadiojaama õhtuti või öösiti: "Keskmine kuulaja on meesterahvas, võibolla õhtul teeb kaks õlut ja kirjutab meile enda mõtteid."

Tõrva sõnul on kaassaatejuhi juures oluline ühine arusaam elust, muusikast ja asjadest: "Osadega sa klapid, osadega mitte." Praeguse kaassaatejuhi Robert Kõrvitsaga oli Tõrv eelnevalt mõned korrad kohtunud. "Algus oli pisut keerulisem, aga praegu on juba väga hästi," meenutab Tõrv esimesi hommikuprogrammi saateid. "Arvan, et Robert on kõnetööd piisavalt palju õppinud, nii et teab, millal suud kinni hoida ja millal rääkida," naerab ta. "Olemine on praegu väga mugav juba."

Raadioeetris on ka nalja saanud. "Ühel hommikul tuli Kõrvits jalgrattaga tööle, kui vihma sadas. Juba see oli veider, et ta tuli rattaga sellise ilmaga. Kuna me olime kahekesi, tuli ta enne kella kuut stuudiosse ilma püksteta, jalas ainult aluspüksid," meenutab Tõrv. "Tal said püksid märjaks, aga ma ei osanud arvata, et ta nii seda asja lahendab. Tal olid jalas roosad aluspüksid, mis on muidugi rokimehe kohta naljakas."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee