Film

Animafilm „Teofrastus“ võitis veel kaks rahvusvahelist auhinda 

Toimetas Katharina Toomemets, 3. oktoober 2019 12:31
"Teofrastus"Foto: Kaader filmist
Lühianimafilm „Teofrastus“ osales möödunud nädalal filmifestivalidel Hispaanias ja Kanadas, kust naasis kahe tunnustusega.

Hispaanias 24.–28. septembrini toimunud Girona filmifestivalil pälvis lastefilmide programmis linastunud „Teofrastus“ Ex Aequo auhinna.

Samal teemal

25.–29. septembrini toimunud Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil sai „Teofrastus“ aga oma kategoorias eripreemia (Special Mention). Ottawas osales „Teofrastus“ samuti lastefilmide võistlusprogrammis. Festivalil esindas filmi režissöör Sergei Kibus. Lasteprogrammi peaauhinna võitjaks osutus aga värske osa USA legendaarsest „Looney Tunes“ sarjast. Ottawa festival on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafilmide festivale.

Režissöör Sergei Kibus ütleb, et nõukogudeaegsel Mustamäel eksleva oranži kassi lugu on vaatajaid liigutanud kõikjal. „Aga kõige enam on vestlustest publikuga kõlama jäänud, kuidas neile meeldib filmi eluline lõpplahendus – et õnnelik lõpp ei saabu kohe vaid üleelamistest taastumine võtab oma aja.“

Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ on valminud Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.

Samal teemal

02.08.2019
Sergei Kibuse „Teofrastus“ pälvis Ungaris parima animafilmi tiitli
02.03.2019
PARIM ANIMAFILM 2019 | Maailmas ainulaadne plastiliinist lühifilm „Teofrastus“ koosneb kokku 21 600 fotost
20.11.2018
ÕL VIDEO | Plastiliinist nukufilm koduteed otsivast kassist valmib seitsme sekundi kaupa päevas
18.11.2018
GALERII & ARVUSTUS | „Teofrastus“ – Eesti nukufilm, mis sulatab ka kõige jäisema südame