Inimesed

GALERII | Muusikalegendi portreefilmi „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ esilinastus tõi kokku põneva seltskonna (9)

Toimetas Katharina Toomemets, 2. oktoober 2019 09:08
Tõnis Mäe filmi esilinastusFoto: Teet Malsroos
Teisipäeva õhtul esilinastus Tõnis Mäest rääkiv portreefilm „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“. See on film Eesti muusika elavast legendist, kes ilmselt ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja.

Samal teemal

Tegu on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa, vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik. Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming.

Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Näeb, kuidas sünnivad tema laulud, ja kuuleb, mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad eri hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost. Filmis saavad sõna ka Tõnise lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.

Filmi režissöör on Priit Pääsuke, operaator Mihkel Soe, toimetaja Anu Aun, stsenaariumi konsultant Berk Vaher, helirežissöör Horret Kuus, tootja Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti filmi instituut, Eesti kultuurkapital ja Eesti rahvusringhääling.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee