Inimesed

„Halastamatu tagakiusamine!“ Harry tegi Meghani kaitseks haruldase avalduse (23)

Toimetas Triin Tael, 2. oktoober 2019 09:05
Prints Harry 2018. aasta oktoobris Fidžil. Foto: Reuters/Scanpix
Prints Harry tegi teisipäeval haruldase avalduse, kritiseerides seda, kuidas Briti kõmuajakirjandus tema abikaasat Meghanit kohtleb. Tema sõnul on tegu halastamatu tagakiusamiskampaaniaga.

Parajasti koos perega Aafrika visiidil viibiva Harry sõnul on Meghan langenud järjekordse ohvrina Briti tabloidajakirjanduse küüsi. Kõmupress korraldavat „tagajärgedele mõtlemata tagakiusamiskampaaniat üksikisikute vastu - see on halastamatu kampaania, mis viimase aastaga on hoogu juurde saanud“. Mustamine kestis Harry sõnul kogu Meghani lapseootuse ja on jätkunud ka nüüd, kus ta kasvatab pisipoega.

Samal teemal

Printsi sõnul on nii tema kui ka tema naine püüdnud vaprat nägu teha. „Kuid ma ei suuda kirjeldada, kui valus see kõik olnud on.“  Ajakirja People teatel on Sussexi hertsogipaar kaevanud Briti kõmulehe Mail on Sunday ning selle omanikfirma Associated Newspapers kohtusse.

Harryt ja Meghanit esindava advokaadibüroo Schillings sõnul on põhjuseks Meghani kirjutatud erakirja avaldamine lehe veergudel, „mis on osa selle meediagrupi kampaaniast avaldamaks vääraid ja teadlikult halvustavaid lugusid nii hertsoginnast kui ka tema abikaasast“. Kuna Associated Newspapers keeldus küsimust Sussexi hertsogipaari rahuldaval moel lahendamast, on Harry ja Meghan ette võtnud kohtutee.

Harry avaldus sarnaneb Williami Diana-teemalise sõnavõtuga

Esmakordselt oli Harry sunnitud Meghani kaitseks avaliku avalduse tegema õige pea pärast nende armuloo ilmsiks tulekut - 2016. aasta sügisel. Toona palus prints, et ajakirjanikud ja paparatsod tema sõbratari rahule jätaksid. 

Printsi sõnul oli ajakirjandus ja sotsiaalmeedia paari viimase nädalaga üle piiri läinud – Meghanist oli avaldatud esiküljeartikleid, sotsiaalmeedias on tehtud inetuid kommentaare tema afroameerika päritolu kohta.

„Osa sellest kõigest on olnud varjatud – igaõhtused juriidilised lahingud, et laimulood lehtedes ei ilmuks, see, et ema peab tütre koduukseni jõudmiseks fotograafidest mööda tungima; reporterite ja fotograafide katsed ebaseaduslikult preili Markle’i koju pääseda,“ seisis toonases avalduses, mille andmeil pommitati Meghani endisi kallimaid, sõpru ja kolleege intervjuupalvetega.

Harry nõudis, et ajakirjandus maha rahuneks ja enne suurema kahju tekitamist järele mõtleks. „Prints Harry muretseb preili Markle’i turvalisuse pärast ja on sügavalt pettunud, et pole suutnud teda kaitsta.

Pole aus, et preili Markle peab paarikuulise suhte järel sellist tormi taluma. Prints teab, et kommentaatorite meelest peabki preili Markle sellist hinda maksma ning see kuulub kogu mängu juurde. See pole mäng!“ toonitatati 2016. aasta pressiteates. „See on nende kahe elu.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee