Tele

Tsikliga läbi Euroopa sõitnud Johannes Tralla: täitsin suvega kümne aasta sõidunormi 

Andra Nõlvak, 2. oktoober 2019 14:49
"Kreeka kalamees ei soovitanud ujuma minna, nii et ma läksin ujuma," sõnab Tralla pildi kohtaFoto: Johannes Tralla erakogu

„Ma mäletan, et oli üks tippkohtumine Roomas, ma istusin ühe kesklinna hotelli katusel ja päike paistis lagipähe. Paar korrust allpool oli Kreeka endine rahandusminister Varoufakis just ära öelnud AK intervjuust, mistõttu arutasin oma Läti kolleegiga melanhoolselt, kuidas mõned inimesed oskavad elada nii, et neil jääb töö kõrvalt aega ka hobideks. Me mõlemad tõdesime, et meie niimoodi elada ei oska. Aga kui teha saade oma hobist? See võiks isegi toimida...“ meenutab telemees Johannes Tralla, kuidas tal tekkis idee sõita mootorrattaga läbi Euroopa.

ERRi endisele Brüsseli korrespondendile Johannes Trallale on Euroopa Liitu (EL) puudutavad teemad jätkuvalt südamelähedased. Nii otsustaski ta hakata uurima, mida tavalised eurooplased siis ELi asjadest arvavad ning kuidas selle vajalikkust tajuvad.

„Mootorrattaga liiklemine ei ole statistikat vaadates, ilmselt kõige turvalisem, et mitte öelda on üks ohtlikumaid transpordiviise. Samas, neid kurblikke ohkeid, kui me nädalavahetustel laste ja abikaasaga autoga kuskil Belgias ringi sõitsime ja vaatasin, kuidas mootorrattur mööda sõitis, oli ikka omajagu. Seetõttu oli perel aega selle mõttega harjuda. Ma tahaksin mõelda, et abikaasal hakkas ühel hetkel minust lihtsalt kahju,“ muigab Tralla. Samas tunnistab ta, et arutelusid, kas see on ikka õiglane ja aus jätta abikaasa kuueks nädalaks lastega üksi, oli üksjagu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.10.2019
Johannes Tralla: absoluutset neutraalsust pole ajakirjanduses olemas, isegi lihtlause on ideoloogiline!
01.12.2018
Johannes Tralla pärast skandaalset intervjuud Mart Helmega: üks taksojuht arvas, et ma olen idioot kuubis
28.11.2018
VIDEO | „Esimeses stuudios“ läks tuliseks! Tralla: miks te valetate? Helme: mina ei valeta, teie valetate!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee