Film

Mikk Mägi: „Vanamees röövis meilt väga palju aega, higi, pisaraid ning perekonna närve.“ 

Jaanus Kulli, 28. september 2019, 00:01
VANAMEES JA TEMA LEHM: Lehm ongi „Vanamehe filmi“ loo käivitaja, sest ta läheb kaduma ja sellest saavad alguse kõik järgnevad sündmused.Foto: Kaader filmist
„Vanamehe saaga sai alguse seitse aastat tagasi, kui me tegime koos Peeter Ritsoga esimese „Vanamehe“ osa“, läheb noor animarežissöör Mikk Mägi tagasi aega, kui tal ja kursusevend Peetril jõudis kätte aeg lõpetada Eesti kunstiakadeemia animatsiooni osakond. Lõputööna tuli aga ette näidata nukufilm.

„Peategelase ehk siis Vanamehe karakteri mõtlesime Peetriga välja kahe peale,“ meenutab Mikk alguste algust. „Peeter jauras juba kooli ajal kogu aeg vanemehe häälega mingeid jaburaid lugusid, mistõttu hakkas see hääl ka mulle külge. Nii ma siis improviseerisin selle häälega täiesti kogema vasika sünniloo. Hakkasime seda lugu koos Peetriga arendama ning lõpuks vormuski see meie lõputööks ja sai nimeks „Mul šündis laudaš vašikaš“. Paraku hinnati meie tööd kesiselt,“ muigab Mikk. „Ja õigustatult, sest tehniliselt oli see üpris kehvake. Nii loo jutustamise kui ka muusikalise kujunduse mõttes. Õppejõud igatahes käsi plaksutama ei kippunud. Kusjuures lõputöö esitamisel oli isegi tingimus, et filmil ei tohi olla teksti, aga me rikkusime ka seda reeglit. Mis head nahka võiski siis loota! Nii oli meie lõputöö igas mõttes suur läbikukkumine. Õnneks saime siiski diplomid kätte,“ naerab Mikk.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

30. september 2019, 15:01
„VANAMEHE FILMI“ FÄNNIDELE: igaüks võib ise munavalgest ja soolast vanamehe teha
27. september 2019, 10:59
FILMISAADE „DUUBEL“ | „Vanamehe film“ on kodumaiste komöödiate „Tõde ja õigus“ – fantastiline!
24. september 2019, 19:11
GALERII | Vaata, kes olid kohal „Vanamehe filmi“ esilinastusel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee