Inimesed

Metropolitan Opera katkestas suhted seksiskandaali sattunud Domingoga (5)

Toimetas Triin Tael, 25. september 2019 11:10
Plácido DomingoFoto: AFP/Scanpix
Maailma nimekamaid ooperiteatreid, New Yorgi Metropolitan Opera on katkestanud koostöö tipptenor Plácido Domingoga, kes pidi täna õhtul üles astuma Verdi "Macbethi" nimiosas.

Met Opera teatas, et 78aastane Domingo, kes augusti algul tähistas koos abikaasa Martaga 57. pulma-aastapäeva, nõustus taanduma kõigist planeeritud etteastetest nende laval. Hispaania ooperikuulsus on sattunud seksiskandaali keskmesse: Associated Pressi kahest artiklist selgus, et Domingot süüdistab seksuaalses ahistamises 20 naist. Juhtumid ulatuvad 80. aastatesse ning mitme väidetava ohvri sõnul oli ooperistaar neilt korvi saades nende karjääri kahjustanud.

Samal teemal

 "Met ja Domingo on ühel nõul, et ta peab taanduma," kuulutab New Yorgi ooperimaja lakooniliselt ning lisab, et rohkem teemat ei kommenteeri.

BBC Newsi teatel oli Met Operale avaldatud järjest suuremat survet annulleerida Domingo seitse uue hooaja ülesastumist. Mitmed ooperimajad on tippartisti esinemistele juba kriipsu peale tõmmanud. Kuid ooperiteatri juht Peter Gelb kinnitas pärast laupäevast "Macbethi" peaproovi artistidele, et Met ootab Los Angelese ooperimaja sisejuurdlusi tulemusi. Domingo on tegutsenud selle juhina 2003. aastast saadik. Ühtlasi tahtis Gelb ära oodata Ameerika muusikaartistide gildi otsuse. 

Nüüd aga teatas "Macbethi" proovides osalenud Domingo, et tema karjäär Metropolitani laval on läbi. Teatri teatel on tipptenor esinenud nende laval 706 korda. "Debüteerisin Metropolitan Opera laval 27-aastaselt ning olen selles võrratus teatris laulnud 51 järjestikust hunnitut aastat. Ehkki vaidlen hiljutistele süüdistustele kategooriliselt vastu ning muretsen õhkkonna pärast, milles inimesi mõistetakse hukka ilma asjakohase menetluseta, lihtsalt mõtte ajel, usun, et mu osalemine "Macbethi" lavastuses juhiks tähelepanu eemale mu kolleegide suurelt töölt nii laval kui ka kulisside taga."

Domingo jutust jääb mulje, et tagasiastumispalve esitas ta ise. "Tänan Meti juhtkonda mu palvet vastutulelikult rahuldamast. Olen õnnelik, et sain 78 aasta vanuses laulda seda võrratut rolli "Macbethi" peaproovis, mida loen oma viimaseks esinemiseks Meti laval."

Samal teemal

23.03.2020
Harvey Weinsteinil ja Plácido Domingol tuvastati koroonaviirus
01.03.2020
KANNAPÖÖRE? Plácido Domingo ei võta ahistamissüüdistusi omaks
25.02.2020
Seksuaalses ahistamises süüdistatud ooperilegend palub vabandust
03.10.2019
Plácido Domingo taandus LA Opera peadirektori ametist