Ayesha Tan-Jones avaldas Gucci moeetendusel rõivaste vastu meelt. Foto: VIDA PRESS
Toimetas Triin Tael 24. september 2019 12:15
Modell Ayesha Tan-Jones avaldas Gucci pühapäevasel moeetendusel meelt Itaalia moemaja uue kollektsiooni vastu, mille üht mudelit ta ise seljas kandis. Ayesha demonstreeris laval oma peopesi, millele oli kirjutatud: "Vaimne tervis pole mood."

BBC Newsi teatel kandsid Tan-Jones ja teised modellid Milano moenädalal Gucci moedemonstratsioonil valgeid kombinesoone, millest mõni meenutas hullusärki. Modell, kes ei taha end klassifitseerida ei meheks ega naiseks ning kasutab endast rääkides asesõna they, selgitas Instagramis oma aktsiooni. 

"Hullusärgid sümboliseerivad julma aega arstiteaduses, mil vaimuhaigust ei mõistetud ning inimestelt võeti nende õigused ja vabadused, samal ajal kui neid kinnistes haiglates kuritarvitati ja piinati," kirjutas Tan-Jones. Tema sõnul ilmutas Gucci oma rõivastega, mis meenutasid hullusärke, halba maitset. Psühhiaatriapatsiente meenutavad modellid olevat liikunud otsekui konveieril lihatükid tehases.

Ayesha on oma honorari annetanud vaimse tervise organisatsioonile. 

Gucci sõnul pidi nende uus kollektsioon näitama, kuidas moe kaudu kasutatakse elu kallal jõudu, võtmaks inimeselt eneseväljendusvõimalus.