Inimesed

Modell protestis moepüünel Gucci hullusärkide vastu (1)

Toimetas Triin Tael, 24. september 2019 12:15
Ayesha Tan-Jones avaldas Gucci moeetendusel rõivaste vastu meelt. Foto: VIDA PRESS
Modell Ayesha Tan-Jones avaldas Gucci pühapäevasel moeetendusel meelt Itaalia moemaja uue kollektsiooni vastu, mille üht mudelit ta ise seljas kandis. Ayesha demonstreeris laval oma peopesi, millele oli kirjutatud: "Vaimne tervis pole mood."

BBC Newsi teatel kandsid Tan-Jones ja teised modellid Milano moenädalal Gucci moedemonstratsioonil valgeid kombinesoone, millest mõni meenutas hullusärki. Modell, kes ei taha end klassifitseerida ei meheks ega naiseks ning kasutab endast rääkides asesõna they, selgitas Instagramis oma aktsiooni. 

"Hullusärgid sümboliseerivad julma aega arstiteaduses, mil vaimuhaigust ei mõistetud ning inimestelt võeti nende õigused ja vabadused, samal ajal kui neid kinnistes haiglates kuritarvitati ja piinati," kirjutas Tan-Jones. Tema sõnul ilmutas Gucci oma rõivastega, mis meenutasid hullusärke, halba maitset. Psühhiaatriapatsiente meenutavad modellid olevat liikunud otsekui konveieril lihatükid tehases.

Ayesha on oma honorari annetanud vaimse tervise organisatsioonile. 

Gucci sõnul pidi nende uus kollektsioon näitama, kuidas moe kaudu kasutatakse elu kallal jõudu, võtmaks inimeselt eneseväljendusvõimalus.

Samal teemal

21.09.2019
KUUM KLÕPS! Lopez kandis kurikuulsa Versace kleidi veelgi paljastavamat versiooni
11.09.2019
VIDEO | Amputeeritud jalgadega tüdruk vaimustas New Yorgi moepublikut