Inimesed

71. Emmyde galal lõi kaardid sassi brittide „Fleabag“, mis kuulutati parimaks komöödiasarjaks

„Tore, et rõve, pervolik, vihane ja omadega sassis naine Emmydele võib jõuda!“ 

Triin Tael, 23. september 2019 17:43
SÜLETÄIS EMMYSID: Briti näitleja, stsenarist ja produtsent Phoebe Waller-Bridge võitis 71. Emmyde galal oma telesarjaga „Fleabag“ kolm auhinda. Foto: AFP/Scanpix
Glamuurne WC. Näeme šikis selga paljastavas pükstükis naist, kes peseb käsi. Vaataja võpatab, kui kaamerapilk peeglisse libiseb: Phoebe Waller-Bridge'i nägu nõretab verest. Ta roogib end tüüne muusika saatel rätikuga puhtaks ja nendib lõpuks pilku kaamerasse heites: „See on armastuslugu.“ „Fleabagi“ teine hooaeg, millega hetke üks kuumemaid stsenariste ja naisnäitlejaid Waller-Bridge end kuldtähtedega teleajalukku kirjutas, sai viimaks ka Emmyde galal pärjatud.

„No see hakkab juba jaburaks minema!“ naeris Fleabagina ehk Kirbukotina kuulsaks saanud Waller-Bridge (34), kui ta pühapäeva õhtul Los Angeleses Microsofti teatris juba kolmandat korda lavale kutsuti. Esmalt oli ta pälvinud  komöödiasarjade kategooria parima stsenaariumi ja parima naispeaosatäitja Emmy. Kõrge tunnustus tabas ka „Fleabagi“ režissööri Harry Bradbeeri. Nädalataguselt tehniliste jt taustategijate Emmyde galalt oli tulnud kaks auhinda. Nüüd aga tunnistati maailma nimekaimate teleauhindade jagamisel „Fleabag“ kõigi aegade esimese Briti sarjana aasta silmapaistvaimaks komöödiasarjaks. See, mida fännid juba ammu teadsid, sai ametlikult kinnitatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.01.2020
KULDGLOOBUSED 2020: kel on täna suurimad šansid?
30.12.2019
Obama tänavuste lemmikute seas on „Fleabag“ ja „Väikesed naised“
04.11.2019
„Downton Abbey“ täht leidis pärast peiu surma uue armastuse
26.09.2019
„Fleabagi“ seksikast preestrist saab andekas härra Ripley