Inimesed

ÕL VIDEO | Kehakeeleekspert Atali Stahlman: inimene suudab ebakindlust oma näos varjata, kuid jalad reedavad tõe 

Katharina Toomemets | Video: Tatjana Iljina, 23. september 2019 12:06
Kehakeeleekspert Atali StahlmanFoto: Tatjana Iljina

„Kehakeel on 55% meist, hääl 38% ja sõnad ainult 7%. Mõtlesin, et miks ma pean nii paljust ilma jääma ja suhtlema ainult 7 protsendiga inimesest. Soovisin juurde õppida midagi, mis aitaks inimest tunnetada kohe, kui ta uksest sisse tuleb,“ räägib kehakeeleekspert-psühholoog Atali Stahlman. Vaata lähemalt videost, kuidas Stahlman töötab!

Blond ja särtsakas kehakeeleekspert Atali Stahlman analüüsib tihti ajakirjanduses avaliku elu tegelaste kehakeelt – millised on näiteks mõne tuntud lahku läinud paari omavaheline suhtlus pärast skandaali või mida poliitikud sõnavõttudel tegelikult mõtlevad. Hariduselt on Atali aga psühholoog ja see on ka tema igapäevatöö, kehakeele lugemine on vaid üks paljudest psühhoteraapia liikidest ja väike osa Atali ametist. Kehakeele lugemist otsustaski Atali õppida just seetõttu, et pelgalt inimesega vestlemisest oli tema jaoks vähe.

Atali jõudis kehakeeleõpinguteni ülikooliajal, kui Eestisse tulid koolitajad Soomest, kes viisid läbi kümnepäevase neurolingvistilise programmeerimise (NLP) kursuse. „Seal õpetataksegi palju kehakeelt, tunnetuslikku poolt ja erinevaid tehnikaid.“ Stahlman tunnistab, et Eestis peeti NLP-d toona pseudoteaduseks, kuid Soomes sai sel alal isegi magistrikraadi teha. Pärast esimest koolitust hakkas Atali kodumaal otsima võimalusi selle teemaga edasi minna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.02.2020
Kehakeeleekspert: „Mida lähemale naine meest oma käekotile lubab, seda rohkem on mehel lootust.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee