Inimesed

Iga päev uut bändisärki kandev mees: olen klientide ees ka Marco Tasase särgiga asjalikku juttu ajanud (5)

Terttu Jazepov, 23. september 2019 10:56
Joosep KonsenFoto: Erakogu
Kindlasti on igal muusikasõbral kapis vähemalt paar bändisärki, mida ta uhkusega kannab. Üks Eesti mees on aga lausa nii kaugele läinud, et otsustas sel aastal kanda iga päev uut bändisärki. „Mõte tekkis ühel peol, kui sai arutatud bändisärkide ja bändisärgi päeva üle, mida korraldab Raadio 2. Kuna olen bändide särke niikuinii aastaid kandnud, siis pakkusin, et kannan sel aastal iga päev eri särki,“ räägib Joosep Konsen.

Joosep (29), kelle muusikamaitse varieerub metal’ist kantri ja klassikani, on bändisärke kogunud rohkem kui poole oma eluajast. „Särke ostan kontsertidelt, otse bändidelt, eraisikutelt, erinevatest muusikapoodidest, kaltsukatest jne. Mõned särgid olen ka sõpradelt, perekonnalt või abikaasalt kingiks saanud,“ avaldab ta.

Samal teemal

Kuigi aasta lõpuni on veel mõned kuud aega, on Konsenil veel piisavalt särke, mida kanda. „Hetkel tundub, et komplekt on koos, aga ostan neid kogu aeg siiski juurde, näiteks täna (reedel – T.J.) olen juba kaks uut särki soetanud. Eks ta selline hobi ja haiguse vahepealne asi ole.“

Joosep tõdeb, et tegu on üsna kalli hobiga. „Kuna kaltsukatest leiab särke harva, olen enamik särke ikka uuena ostnud. Kokku olen nende peale kulutanud umbes 3000–4000 eurot, aga samas on tegu praktilise hobiga – särke saab ju kanda, aga proovi Mesopotaamia-aegset münti või Chagalli maali selga ajada,“ lausub ta.

Mees postitab iga päev oma Facebooki ja Instagrami kontole kantavast särgist ka pildi ning ülevaatega saab tutvuda, kui kasutada Instagramis märksõna #bändisärgiaasta. Ta kinnitab, et ei pane särki selga ainult foto tegemise ajaks, vaid kannab seda ka ülejäänud päeva. „Häbeneda pole miskit, olen klientide ees ka Marco Tasase särgiga asjalikku juttu ajanud. Siiski on mõned särgid, mis on väikseks jäänud, näiteks pesus kokku tõmmanud. Neid terve päeva kanda on füüsiliselt pisut keeruline, sest – olgem ausad – süüa mulle meeldib. Olen ilmselt mõne nabasärgiga ikka poes käinud.“

Eriti südamelähedased kodumaiste bändide särgid

Aastate jooksul on Joosepi garderoobi jõudnud ka tõeliselt omapärased särgid. „Üks lahedamaid on kindlasti Sirje ja Rein Kure särk, tõeline custom made, mille sain sünnipäevaks. Kõige huvitavamad on ilmselt eri metal-bändide särgid, kus on kujundusega vaeva nähtud,“ ütleb mees ja lisab, et pole tõenäoliselt särki, mida ta bändisärgiaasta raames selga ei paneks. „Mõned päevad tagasi kandsin Justin Bieberi maikat... piiride ja eneseväärikusega on lood siis nii,“ muheleb ta.

„Üks mu lemmiksärke on näiteks Morbid Angeli „Gateways to Annihilation“ särk, millel käised on sõna otseses mõttes otsast kulunud, aga muidu veel täiesti kantav. See on ka üks mu vanemaid särke. Kindlasti on olulised ka mõned Motörheadi hilbud, mida olen palju kandnud, lisaks üks auklikuks kulunud Ateena keldripoest ostetud Suicidal Tendencies’e särk. Eriti südamelähedasteks pean tegelikult kodumaiste bändide hilpe. Kõige rohkem ajangi taga vanu Eesti bändide särke, see on meie enda kultuur ja pärand,“ räägib Konsen.

Kui aasta läbi, on Joosepil särkidega õilsam plaan kui need lihtsalt kappi seisma jätta. „Suur osa neist läheb aasta alguses heategevuslikku müüki, mille tulu läheb kodututele loomadele. Korraldan ühe muheda peo, mille raames neid soetada saab,“ lubab ta.

Samal teemal

24.08.2019
Aastaga 365 kontserti külastav mees: olulisim tingimus bändide valikul on mu enda muusikamaitse
30.07.2019
VIDEO | Vaata, kuidas lemmik bändisärk seinale riputada!
27.06.2019
Plaadipoepidajad: digimaailm on inimesed ära väsitanud, vinüül on romantiline ja kõlab elusamalt
24.08.2018
Rokkar Brad Jürjens: Metallica on minuga kaasas käinud sellest saati, kui esimest korda kitarri kätte võtsin