Ametlik portree Archie Mountbatten-Windsori juulikuiselt ristimiselt. Foto: POOL
Toimetas Triin Tael 23. september 2019 10:52
Prints Harry ja hertsoginna Meghan alustasid täna kümnepäevast Aafrika visiiti. Mõistagi on neil kaasas maikuus sündinud beebi Archie.

Iltalehti märgib, et tegu on Sussexi hertsogipaari esimese ametliku sõiduga, kuhu pisipoeg kaasa võetakse. Harryl ja Meghanil on hoog sees: nädalavahetusel olid nad Roomas oma sõbra Misha Nonoo pulmas (väidetavalt oli just moekunstnikust Misha see, kes kauni paari 2016. aasta suve hakul kokku viis.)

Esimesed päevad veedab kuninglik paar Lõuna-Aafrika Vabariigi pealinnas Kaplinnas. Sealt teeb Harry üksi päevase põike Botswanasse ja edasi Angolasse. Perega taasühineb ta juba Malawis. Hertsogipaari ringreis lõpeb Lõuna-Aafrikas Johannesburgis.

Kuningakoja teatel käsitletakse visiidil naiste ja tüdrukute õigusi, vaimset tervist, aidsi ja keskkonnakaitset. Harry jätkab ka oma ema Diana maamiinivastast tööd. Hertsogipaar saabub Aafrikasse kingilaadungiga: Meghan annetab Lõuna-Aafrika lasterikastele peredele Archie rõivaid, mida poiss on nii palju kingiks saanud, et ei jõua ära kanda. Lisaks kingivad Harry ja Meghan HIV-nakkusega peredele lugemisvara, värvimisraamatuid ja värvipliiatseid.