Inimesed

Reedel sai 85aastaseks iginoor Itaalia filmidiiva Sophia Loren

Sophia Loreni armastatud mehed: „Cary Grant tahtis, et abielluksime, kuid see oleks olnud kohutav skandaal...“ 

Triin Tael, 23. september 2019 00:01
KIRG VÕTTEPLATSIL: Hollywoodi suurkuju Cary Grant kaotas Hispaanias seiklusfilmi „Uhkus ja kirg“ (1957) võtetel südame endast 30 aastat nooremale itaallannale Sophia Lorenile ning anus, et too temaga abielluks. Foto: VIDA PRESS

Kui noor Sophia Loren 1957. aasta filmis „Uhkus ja kirg“, punahuuled paokil ja sipelgapiht büsti lopsakust toonitamas, flamenkot tantsib, jälgib teda lummatud meestehordi seas Hollywoodi superstaar Cary Grant. See on tõeliselt armunud pilk. Võtteil puhkenud armudraama kiskus itaallanna südame kaheks - ootas ju teda kodus kindel kallim.

Loren tunnistab viis aastat tagasi ilmunud mälestusteraamatus „Eile, täna, homme: minu elu“ (e. k. 2015), mis laenab pealkirja 1963. aasta Vittorio de Sica filmiantoloogialt, et Hispaanias filmivõtete ajal armus Grant temasse hullupööra. Itaallannast 30 aastat vanem ja kolmandat korda abielus Hollywoodi superstaar pommitas Sophiat kirjadega ja avaldas lootust ühisele elule. Grant kutsus Loreni oma järgmisse filmi „Paatmaja“, mille stsenaariumi oli kirjutanud Granti abikaasa Betsy Drake ning mille naispeaossa oligi planeeritud Betsy. Kuid Cary pakkus rolli hoopis oma noorele südamedaamile ning lasi stsenaariumi ümber kirjutada. Nii sai Cary jälle Sophia seltsi nautida - nüüd juba Hollywoodis. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.02.2015
Ekraanipaarid, kes päriselus sugugi läbi ei saanud
21.09.2014
Sophia Loren: "Olen avastanud igavese ilu allika. See peitub peas!"
23.05.2014
Sophia Loren: "Ma pole kunagi ilus olnud."
12.09.2013
TUMMFILMIAJASTU TAPPEV DIEET: hommikuks kuum vesi, lõunaks lahja supp, õhtuks hapupiim

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee