Üritused

GALERII | Noblessneris avati uus kunstikeskus Kai (4)

Katharina Toomemets, 21. september 2019, 11:56
Kunstikeskus Kai avamineFoto: ARON URB
Reede päikeseloojangul kell 19.28 avati Tallinnas Noblessneri sadamalinnakus uus kunstikeskus Kai. Kai avamist tähistas Raphaele Shirley (USA) performance Kai ees õues, mis lõi merelt, maalt ja õhust jälgitava ajutise skulptuuri. Teose juhatasid sisse muusikud Katariin Raska ja Anna-Liisa Eller. 

Kai kunstikeskus on Noblessneri uus mereäärne kultuurisüda, mis põimib piirkonna ajaloo ja ajastuhõngulise arhitektuuri kaasaegse kunsti- ja kultuurimaailmaga. Endise allveelaevatehase 100-aastases tööstushoones ootavad külastajaid näitused, kunsti- ja väärtfilmikino, oktoobris avanevad neli toidukohta, kultuurivaldkonna eestvedajate ühiskontor ning rahvusvaheline residentuuriprogramm. 

Kai kunstikeskuse esimene näitus on Hanna Laura Kaljo kureeritud rahvusvaheline grupinäitus “Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda”, mis kuulub Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi. 

Lisaks näitusele on Kai kunstikeskuses ka filmi- ja sündmusteprogramm, mis on kureeritud koostöös Eesti ja rahvusvaheliste kultuuriorganisatsioonidega. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee