Võitlusspordi Akadeemia korraldab mehe turniiriga võitlusspordiürituse The League
Anu Saagim 20. september 2019 16:17
Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia korraldab 12. oktoobril Tallinnas Tondiraba jäähallis nelja mehe turniiriga võitlusspordiürituse The League. 

„Proovime sel korral panna rohkem Eesti vs Eesti vastasseisu, sest see on minu silmis kõige huvitavam. Turniir toimub kuni 77-kilostele võitlejatele. Sinna panemegi kõik Eesti parimad võitlejad selles kaalus. Võitjale on endiselt suur rahaline auhind,“ ütles Kevin Renno. Hetkel on osalejatest teada Karl-Joonatan Kvell ja Hendrik Themas. 

Kuna eelmisel korral tekitas vaidlusi kohtunike tegevus, on seekord kohtunike töö jälgijaks Anatoli Kemen Valgevenest, kes on tai poksi maailmakatuseorganisatsiooni IFMA üks juhtkohtunikest ja kandideerib ka Euroopa alaliidu presidendiks. „Tegemist on väga tunnustatud kohtuniku ja tegelasega võitlusspordimaailmas,“ sõnas Renno.

Veebruaris peetud esimese kaheksa mehe turniiri finaalis alistas Mirkko Moisar lisaraundis leeduka Martynas Jasiunase ja võitis 10 000 eurot.

Hendrik Themas tunnistab, et iga vastasega on erinev keemia

Hendrik Themas on tänavu pidanud neli matši, millest võitnud kolm. Veebruaris The League Pavel Pravašinski vastu, märtsis Yakuza Fight Aleksander Svirõdiga ja aprillis Duel Fight Liu Dachengiga. Vaid mais tuli Number One Fight Show’l kaotus Edvin-Erik Kibuselt. Aasta esimesed kaks matši võitis Hendrik tehnilise nokaudiga.


Hendrik, keda on The League’il oodata vastasteks?

Ei tahaks spekuleerida. Osalejad selguvad lähiajal. 77 kg kategooria on suure konkurentsiga nii siin, kui ka mujal maailmas. Eestis neid mehi jagub, edasine sõltub nende võistlusgraafikust ja valmisolekust.

Kui palju muutub valmistumine kergemaks, kui on teada, et vastased on Eestist?

Kohalikud fighter’id on küll mulle teada, olen mõnega võidelnud, treeningutel sparrinud ja kui pole, siis neid vähemalt võistlustules näinud. Kuid ei ütleks, et midagi kergem on. Kui minna mütsiga lööma, siis on läbikukkumine kerge tulema. Olen tähele pannud, et videosid võib palju õppida, aga iga konkreetse vastasega on erinev keemia kui tal teistega. Erinevad stiilid omavahel. Näiteks kui valmistusin Justin Dapi jaoks, nägin videost, et ta on kõva survega ja agressiivne, olin selleks valmis. Reaalsuses olin ikka mina selles rollis ja ta ainult taganes.

Kui palju see kergemaks teeb, et Maikel Astur siiski ei osale? Kui suur üllatus oli talle kaotada?


Kui meil matš oli, siis võistlusmomendis on asju, millele tähelepanu ei osanud pöörata. Üllatus oli siis, kui hiljem videot nägin. Kellel on huvi, saab selle mu Youtube’i kanalilt järele vaadata.

Millise mulje on jätnud Tyson Fury?

Fury mulle väga meeldib. Mitte ainult pole ta suurepärane poksija, aga ta on tõeline võitleja. Wilder tabas teda pommidega ja ta ei jäänud lebama, vaid tõusis. Samuti oli tal eraelus tõsiseid probleeme, millest ta välja tuli.

Kuivõrd kahju on sellest, et King of Kingsi tänavu vist Eestis ei toimugi? Lisaks see, et leedukate KOK-ile 21. septembril pole kutsutud ühtegi eestlast.

Kolm järjestikust aastat vist toimus siin. Kui sel aastal ei tule, pole midagi teha. Ehk tulevikus tuleb taas.

Kuidas sa võrdleks oma stiili algusmatšides ja praegu?

Põhielemendid on samad, füüsis ja surve. Tänaseks olen kogenum, mitmekülgsem ja tehnilisem. Peab veel arenema. Huvitav on see, et alguses ma ei kartnud kedagi ega midagi. Ma ei osanudki karta. See on väga oluline võitleja juures. Kahjuks või õnneks enam niimoodi pea ees kuhugi sisse ei hüppa. Oluline on sealjuures muidugi see, et vastased on järjest tugevamaks läinud. Näiteks KOK-i (85 kg) maailmameister Daniel Forsberg ning tiitlipretendendid Constantino Nanga (77 kg) ja Raimonds Aukštikalnis (85 kg).