Muusik Alen Veziko Foto: Erakogu
Anu Saagim 18. september 2019 11:13
Von Glehni Teatris toimuvad Tiit Trofimovi populaarsed vestlusõhtud „Must ja Valge“, kus tuntud persoonid räägivad publiku ees ausalt ja avameelselt oma probleemidest. Täna, 18. septembril on muusik Alen Veziko kord.

„Alen on enda elus kogenud nii mõndagi, kirjutanud palju sügavaid ja puudutavaid lugusid, elanud üle alkoholismi, loonud pere ja jõudnud enda sees sügavusse, kuhu mõni ei jõua isegi paljude elude jooksul,“ ütleb Trofimov oma seekordse külalise kohta. „Oma vanaemalt on ta pärinud nägijavõimed ja seetõttu oskab maailma teistmoodi tunnetada. Ta loob oma laulude muusika ja sõnad kui terviku, tema lugudel on hing taga.“

Vestluse vahele on Alen Veziko lubanud ka laulda oma laule.

„Must ja Valge“ vestlusõhtud toimuvad põhimõttel, et kõik leiab aset otsesuhtluses õhtujuhi ja publikuga. Umbes kolme tunni pikkust vestlust ei lindistata ega filmita ja seda ei saa hiljem järele vaadata. „Jutuajamise võlu ja ehedus on kohapeal, nüüd ja praegu. Nõmme valisime esinemiskohaks oma hubasuse tõttu, et nii esineja kui sajakahesajapealine publik tunneks end hästi.“

Sarjas on varem ausalt ja avameelselt vestelnud näiteks ka Tarmo Urb, Tõnis Mägi, Epp Kärsin ja Janika Veski. 

Alen, millest sul on plaanis vestlusõhtul rääkida?

Räägin vestlusõhtul avameelselt muusikuks olemise elu positiivsusest ja ka selle pahupoolest. Läbipõlemisest ja sellega kaasnenud alkoholiprobleemidest, depressioonist ning sellest kuidas säärastest olukordadest välja tulla.

Oled kuuldavasti pärinud oma vanaemalt nägijavõimed. Millal ja kuidas seda esimest korda tajusid ja kuidas on see sinu elu mõjutanud?

Seda ma ei mäleta kuidas esimest korda sellega kokku puutusin ja igapäeva elus ei pane ka seda tähele. Mingitel hetkedel ma lihtsalt tean, kui on ees ootamas keerulised situatsioonid või sündmused. Viimane kord oli selline olukord enne Armeenia mägedesse minekut. Teadsin, et tuleb raske ronimine. Samas teadsin ka, et olukord laheneb positiivselt.

Millised on sinu elu suurimad õppetunnid?

Kui sa tahad elus midagi teha, siis ei tohi kuulata neid inimesi, kes toovad sulle tuhat põhjust miks see ei ole võimalik. Tuleb leida see üks inimene, kes ütleb: “Teeme ära!“ Kui mina alustasin oma muusikuteed ja rääkisin sellest, kuidas ma tahan kirjutada oma muusikat ja laulda oma laule, siis minu kõrval olevad inimesed rääkisid, et sellel pole mõtet ja seda ei saa teha ja kes seda ikka kuulama hakkab, jne. Õnneks olen individualist ja jäärapäine isiksus, et teisi kuulata. Täna olen avaldanud kuus albumit enda kirjutatud muusikaga ja seitsmes on tulekul.

Teiseks heaks õppetunniks on olnud see, et ettevõtluses oled sina ise enda kõige parem ja usaldusväärsem äripartner. Sinu kõige lähedasemad ja paremad sõbrad võivad muutuda mõne euro pärast suurimateks vaenlasteks. Kadedusel on tohutult laastav jõud.

Kolmandaks õppetunniks on see, et uppuja päästmine on uppuja enda asi. Kui sa oled näoli mudas, siis tuleb püsti tõusta, ennast puhtaks kloppida ja edasi astuda. Elus ei tule midagi kergelt. Kui sa tahad midagi elus saavutada, siis tuleb selleks vaeva näha. Ebaõnnestumine on osa protsessist. Alla anda võib alati, aga sihikindlus viib sihile.