Teater

Rakvere teatri 80 hooaega: „Oli aegu, kui inimesed istusid saalis kasukates ja mantlites.“ 

Jaanus Kulli, 16. september 2019 00:01
NAGU PEEGLIS: Karin (Grete Jürgenson) ja Max (Märten Matsu).Foto: Peeter Rästas

 Rakvere Teater avas oma juubelhõngulise 80. hooaja väikses saalis Ingmar Bergmani näidendiga „Nagu peeglis“, mille tõi lavale Madis Kalmet. „Loodetavasti hakkas ka publik uskuma seda teist tuba, kus meid oodatakse ning kus meie parem mina võib leida rahu ja õnnetunde,“ märkis lavastaja esietenduse järgsel koosviibimisel, vihjates peeglitagusele maailmale, kuhu Bergmani näidendi peategelane Karin (Grete Jürgenson) teel on.

 Teatri tänane loominguline juht Peeter Raudsepp sõnas, et hooaja avaetendus juhatas publikule kätte nii teatri- kui lavamaagia. „Aga ma ta tahaks lõpetada provokatiivsema tsitaadiga suurmehelt Friedrich Nietzschelt, kes on öelnud: „Olge suured headuses, olge suured kurjuses, peaasi, et ei ole väiklased.“

Rakvere Teatri 80. hooaja avasündmusena toimus aga Rakvere teatri rahva poolt 80 tamme istutamine linna idaküljele tulevase pargi tarvis. Avamisel usutles Õhtuleht ka teatri kolme endist peanäitejuhti, paludes neil meenutada oma Rakvere Teatri aastate eredamaid mälestusi.   

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.09.2019
GALERII | Rakvere teatris avati juubelihooaeg
05.09.2019
MIDA SÜGISEL TEATRIS VAADATA? Suur esietenduste ülevaade
18.04.2018
48 tundi Rakveres ja selle ümbruses
09.10.2017
Üllar Saaremäe: "Kui ma ise poleks aega maha võtnud, oleks seda mõne aja pärast teinud infarkt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee