Inimesed

Laupäeval tähistas 60. sünnipäeva Norra ansambli a-ha laulja Morten Harket

„Meie ansambel a-ha sai nime laulu pealkirja järgi. Laul oli jama, aga nimi oli hea!“ 

Triin Tael, 16. september 2019 00:01
ELUNÄINUD PILGUGA: Morten Harket 2017. aastal Briti telesaates oma noorpõlvepildi taustal. Tema plakat rippus 1980. aastate keskel miljonite teismeliste tüdrukute toaseinal.Foto: VIDA PRESS

Vähe oli maailmas tüdrukuid, keda Norra ansambli a-ha hitt „Take On Me“ 1985. aastal jalust ei niitnud. Mõistagi mängis selles tähtsat rolli MTV video, kus koomiksikangelaseks joonistatud Morten Harket armastuse nimel end ajakirja veergudelt välja rebis. No ja Morteni inglihääl... Väidetavalt on selle ulatus viis oktavit. „Ma ausalt öeldes pole kokku lugenud,“ jääb meie tänane kangelane ise tagasihoidlikuks. 

Õigupoolest sai „Take On Me“ kuulsaks alles kolmandal katsel. Norra trio oli selle salvestanud juba 1984. aastal ning teinud toona ka video. Kuid maailmakuulsus saabus alles 1985, kui noormehed oma pala uuesti lindistasid ning Briti režissöör Steve Barron sellele põnevas pliiatsitehnikas klipi väntas. Neiu, kes Londoni kohvikus Kim's Cafe kohvi kõrvale koomiksiraamatut luges ja selle kangelasel (joonis-Morten) end kättpidi lehekülje sisse laskis tõmmata, oli laulja toonane sõbratar, inglise modell ja tantsija Bunty Bailey. Õigupoolest oligi nende armulugu alguse saanud video võtetel. 1986. aasta MTV videomuusikaauhindade galal pälvis „Take On Me“ kuus auhinda. Samas stiilis valmis ka ah-a teise singli „The Sun Always Shines on TV“ video, kus Morteni ja Bunty armastajapaar edasi tegutses. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.07.2018
A-HA TARTUS: viiendaks looks suutis menubänd publiku huilgama panna
19.07.2018
A-ha kitarrist: me ei püüdnudki kodumaal edukaks saada
12.06.2018
ÕL INTERVJUU | Kultusbändi a-ha kitarrist Pål Waaktaar Savoy: unistasime juba teismeeas suurtest lavadest
13.11.2017
VIDEOD | Menubänd a-ha tuleb üle 15 aasta taas Eestisse esinema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee