Inimesed

Evelin Ilves õpib töötervishoiuarstiks: mulle läheb korda tervena elatud elu (5)

Evelin Ilves, Andra Nõlvak, 12. september 2019, 00:02
RINGIGA TAGASI: Evelin Ilvesest sai sel sügisel Tartu ülikooli arstiteaduskonna arst-resident. Tartu ülikooli koduleht kirjutab, et arst-resident on arsti kutsega isik, kes omandab eriarsti teadmisi ja oskusi Tartu ülikooli residendiõppes ja kes on töövõtjaks selles raviasutuses, kus praktiliste oskuste omandamine parasjagu toimub.Foto: Teet Malsroos

Evelin Ilveselt, kellest sai sel sügisel Tartu ülikooli arstiteaduskonna arst-resident, küsitakse pidevalt, kuidas käivad kokku kodurestorani pidamine ja arstina töötamine. „Mis ma vastan? Et eks aeg näitab, sest ma olin viimati haiglas töiselt toimetamas viis aastat tagasi, kui üldarsti litsentsi taastasin. Sealt väljusin tookord teadmisega, et haiglasse tööle minna ma tulevikus pigem ei soovi,“ kirjutab Evelin oma Toidutare kolumnis.

Haiglatööd ei pidanud Evelin Ilves (51) oma ametivalikuks eelkõige sel põhjusel, et tervis huvitab teda palju rohkem kui haigused. „Ent arst peab loomulikult kogu skaalat valdama. Eriarsti eriala valides lähtusingi sellest, mis mulle kõige enam korda läheb – tervena elatud elu. Töötervishoid oli residentuuri erialanimestikus ainus, mis enamiku oma mahust ennetusele ja tervise hoidmisele pühendas,“ kirjutab Evelin, kes on nüüdseks ringiga tagasi meditsiini juurde jõudnud. 

„Astusin Tartu ülikooli arstiteaduskonda ravi erialale kohe pärast keskkooli aastal 1986 ja lõpetasin selle 1993. aastal üldarstina. Mind huvitas, kuidas inimene toimib – nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Bioloogia ja keemia olid mu lemmikained,“ räägib Evelin, kelle uueks valikuks on töötervishoid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. september 2019, 09:51
EVELIN ILVES: ärge lootke skandaali – halba maitset ei olnud üldse tunda! Aga...
1. september 2019, 08:21
EVELIN ILVESE KOKAKOOL: kui lapsed vinguvad, et tahavad midagi head ja kohe – mannahalvaa
29. august 2019, 08:30
EVELIN ILVES: need, kes terve suve 24/7 tööl on olnud, põgenevad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee