(Vasakult) Elizabeth McGovern, Michelle Dockery ja Laura Carmichael kauaoodatud filmi maailmaesilinastusel Londonis Leicester Square'i Cineworldis. Foto: Doug Peters/EMPICS Entertainment/Scanpix
Toimetas Triin Tael 10. september 2019 11:17
Eile esilinastus Londonis kõigi aegade edukaima Briti menusarja „Downton Abbey“ teemaline mängufilm, mis jõuab Eestiski sel nädalal ekraanile. Seriaali näitlejannad vapustasid fänne oma glamuurse riietusega.

Lady Mary osatäitja Michelle Dockery oli esilinastusele valinud sillerdava kuldse kleidi, mis toonitas tema laitmatut figuuri. Mõisaprouat kehastav Elizabeth McGovern kandis julget ereroosat tualetti, tema nooremat tütart, aastaid inetu pardipoja staatuses olnud Lady Edithit kehastav Laura Carmichael rabas seksika musta rüüga. 

(Vasakult) Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery, Laura Carmichael ja Allen Leech. Foto: Doug Peters/EMPICS Entertainment/Scanpix

Mängufilmis lööb kaasa ka tunnustatud inglise näitlejanna Imelda Staunton, kes eraelus on on ülemteener Carsonit kehastava Jim Carteri abikaasa.

Imelda Staunton ja Jim Carter. Foto: PA Wire/PA Images

Film räägib Crawleyde aadlipere ning nende teenijaskonna elust pärast 6. telehooaja lõppu. On aasta 1927 ja Crawleysid ootab ees vapustav suursündmus: on oodata kuningliku pere visiiti.