Inimesed

ERINEVAD JA ÄGEDAD: Lembela korporandid avavad ennast fotonäitusel „Iseolemise julgus“ (1)

Ohtuleht.ee, 10. september 2019, 11:02
Näitusel osalevad (vasakult) Mai-Liis Kullama ja Anna-Grete Juchnewitsch kuuluvad naiskorporatsiooni Lembela, mis tähistab tänavu 95. aastapäeva.Foto: Joosep Kapsta
Naiskorporatsioon Lembela 95. aastapäevale pühendatud fotonäitus „Iseolemise julgus“ on avatud 9.–29. septembril Tallinna Ülikoolis ja 1.–20. oktoobril Tallinna Tehnikaülikoolis. Näitusel on eksponeeritud Lembela 20 liikme fotod, mille autor on noor fotograaf Joosep Kapsta ning tekstide autor Evelin Kivimaa ja teised Lembela liikmed.

Fotonäitus „Iseolemise julgus“ sai inspiratsiooni Lembela värvikast liikmeskonnast, mis korporatsiooni 95 tegutsemisaasta jooksul on pidevalt kasvanud. Näitusel osalevad naised on erinevas vanuses ja tegutsevad täiesti erinevates valdkondades, kuid neid kõiki ühendab kuulumine Lembelasse ja küps iseteadlikkus. Need naised teavad, kes nad on, ega pelga olla nad ise. Olgu siis tegu kunstniku või kirjaniku, juristi või arhitekti, Hiina meditsiini terapeudi või tarkvarakonsultandiga.

„Näitus on korraldatud eesmärgiga tähistada meie sõpruskonna aastapäeva ja ühtlasi näidata noortele tudengineidudele, kuivõrd erinevad ja ägedad on meie liikmed. Tänapäeva ühiskonnas oma mina-pildi leidmine ja sellele truuks jäämine nõuab julgust, mida soovime noortele selle näitusega anda,“ selgitas näituse eestvedaja Merli Kesküla.

Näituse pidulik avamine toimub 30. septembril Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu majas kell 18.30.

Korporatsioon Lembela on 1924. aastal Tartus asutatud naiskorporatsioon, mille liikmed tähtsustavad haridust ja haritust. Praegu tegutsetakse peamiselt Tallinnas. Lembela liikmeks saavad astuda kõik eesti keelt kõnelevad naissoost isikud, kes on või on olnud immatrikuleeritud magistriõpet võimaldavasse kõrgkooli. Lembela lipukiri on Constantia ad finem ducit! (lad. k – püsivus viib sihile!).

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee