Inimesed

Valgeid inimesi tülgastavaks nimetanud Sinead O'Connor palub vabandust (24)

Toimetas Triin Tael, 9. september 2019 10:37
Sinead O'Connor suundumas Iiri telesaatesse "Late Late Show".Foto: VIDA PRESS
Sinead O'Connor, kes mullu oktoobris kuulutas, et ei taha enam valgete inimestega tegemist teha, palub oma sõnade pärast vabandust. Ta ütleb, et polnud toona terve. 

Islamiusu vastu võtnud iiri lauljanna seletab Twitteris, et remargid, mis ta vihasena ja haigena tegi, ei vastanud tõele siis ega vasta ka praegu. "Mulle kaela sadanud islamofoobia tõmbas mind käima. Palun põhjustatud haavumise eest vabandust. See oli üks mu paljudest hullumeelsetest säutsudest," kirjutab Sinead, kes võttis muhameedlasena nimeks Shuhada Sadaqat. 

Iirimaal katoliiklikus vaimus üles kasvatatud ja vahepeal lausa katoliku preestriks ordineeritud Sineadi usuvahetust on kritiseeritud - lauljanna vahetavat religioone nagu sokke. "See pole nii. Ma sündisin ristiusku ja läksin islamiusku üle. See on üksainus usuvahetus. Infoks neile, kel on loendamisega raskusi."

Aastaid vaimse tervise probleemidega heidelnud staar osales hiljuti Iiri telesaates "Late Late Show" ning esitas oma kuulsaima hiti "Nothing Compares 2 U". Intervjuus seletas Sinead, et katoliku usk polnud tema enese valik. "Ma poleks eales arvanud, et mõnda teise usku üle lähen. Jätsin islami viimaseks, sest mul oli selle suhtes nii palju eelarvamusi. Aga siis lugesin Koraani teise peatüki läbi ja mõistsin, et olen kodus ja et olen eluaeg moslem olnud." 

Samal teemal

06.10.2018
Sinead O'Connor: valged inimesed on tülgastavad!
26.09.2018
DAVITT NÜÜD! Sinead O'Connor muutis nime ja hakkas muslimiks
19.08.2017
Sinead O'Connor võttis uue nime ja läks närve ravima
12.08.2017
Sinead O'Connori paljastus: „Mu ema kuritarvitas mind seksuaalselt."