Üritused

GALERII | KEERISTORM TARTU KELDRIBAARIS: Oksmaa fännid ei mahtunud tuppa ära, pensionärist baaridaamil oli elu raskeimaid töö-öösid (13)

Geidi Raud, 7. september 2019 13:59
Foto: Anneli Raud

„Esimene suur pidu siin oli matus – broneeritud oli 76 kohta! Aga see oli 22 aastat tagasi. Nii palju rahvast kui täna pole siin vist kunagi olnud,“ räägib baariomanik Roland Noorhani peosaalis taarat kasti korjates. Peo- ja peielaudu ning vahel ka piibliringe võõrustav Sodiaak on täistuuridel, sest kui jumalik ilmutus esineb neil 90ndatel kokku löödud lavalaudadel tiivuline ingel Arnold Oksmaa. 

Augustis 40. sünnipäeva tähistanud Arnold Oksmaa pihtis nädalad tagasi Õhtulehele, et ta eelistab elada Soomes, mitte Eestis, sest siin on kurjad inimesed – teda olevat siin löödud ja isegi tema peale sülitatud. „On kohutavalt hull olla homoseksuaal Eestis. Aga südamest loodan, et võib-olla ka need ajad muutuvad ja eestlastestki saavad kord tolerantsed maailmakodanikud.“ Tundub, et Arnoldi toonane südamesoov läks täide – Tartu keldribaari Sodiaak on kogunenud ööl vastu laupäeva nii palju fänne, et piletite müük uksel lõpetatakse juba enne keskööd.

Peo toimumispaik on kohe Tartu Pauluse kiriku vastas. Selle asutasid aastal 1996 abikaasad Lea ja Roland Noorhani ja ega see kohake neid pööraseid 90ndaid endalt maha raputada pole suutnudki. Sisekujundajal oleks raske leida sõnu, millega iseloomustada siinseid rohelisi lindudega seinavaipu, vanu mööblikönte, seintele ja lakke paigaldatud kunstlilli ja olenemata aastaajast dekoratsioonidena kasutatavaid jõuluehteid. Mööda pikka puutreppi keldribaari laskudes on selline tunne, nagu väljuks neid astmeid mööda astudes ajamasinast, mis on toonud külastajad tagasi Sodiaagi avamisaastasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.10.2019
DRAAMA! Arnold Oksmaa tõttu jääb ära DJ Heiki ja strippar Marco kontsert Kanadas
30.09.2019
SEPTEMBER VIDEOS | Arnold Oksmaa tegi comeback’i, „Rannamaja“ neiusid šokeeris seks kaamerate ees!
11.09.2019
Marco Tasane: kui mul oleks valida, läheksin nublu kontserdi asemel kuulama Arnold Oksmaad
10.09.2019
20 aastat geisid heteroks koolitanud guru tuli kapist välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee