DEPECHE MODE'I FÄNNID KOKKUTULEKUL: Pooled nendest, kes käisid 1993. aastal klubi esimesel suvisel kokkutulekul Saaremaal.Foto: Erakogu
Saund
28. mai 2022, 11:17

Sel nädalal suri 60aastaselt Depeche Mode’i asutajaliige ja klahvpillimängija Andy Fletcher. Taasavaldame tema mälestuseks 6.09.2019 Õhtulehes ilmunud loo siinsest bändi fänniklubist.

ÕL ARHIIV | Eesti Depeche Mode fänniklubi: meis võib täheldada juba kergeid ususekti sümptomeid

„Meie fänniklubis on olnud juhuseid, et klubi liikmed on omavahel abiellunud ning nende lapsedki käivad klubi üritustel – siin võib täheldada lisaks põlvkondade järjepidevusele juba kergeid ususekti sümptomeid,“ kirjeldab Eesti Depeche Mode fänniklubi (EDMFK) juhatuse liige Andry Kiik, kuidas 27 aastat tegutsenud fännikubi on selle pea 40 tegusale liikmele muutunud omalaadseks perekonnaks. Facebooki kommuunis on liikmeid aga suisa 600. 1992. aastal, kui klubi loodi, ei osatud nii jõulisest tegutsemisest unistadagi.

„Kui vene aeg hakkas ära lõppema, siis ei liikunud eriti infot Depeche Mode'i ega teiste bändide kohta ja eks klubi sellest tekkiski, et oli vaja omavahel infot ja muusikat vahetada,“ meenutab Craig Tislar, kes kutsus bändi muusikast huvitatuid ühinema tollal ilmunud noortelehe Meie Meel kaudu. „Ega ma alguses ei kujutanud üldse ette, mis sellest välja tuleb. Mõtlesin aga, et ega keegi teine vist tegema ei hakka, tuleb ise teha.“ 

Esimest korda saadi Paides kokku sama aasta novembris. „Algul oli inimesi 20 ringis,“ mäletab Tislar. „Tulijaid oli üle Eesti: Pärnust, Saaremaalt ja Tallinnast ning ka väiksematest kohtadest. Meie soov oli omavahel läbi käima hakata. Kauaks klubi püsima jääb, me ei mõelnud.“

Viis aastat hiljem püsis klubi elu juures, mis sest, et lõviosa ajast, kui klubilised koos käisid, pidas fännatav bänd ise vaikuseperioodi.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99