Inimesed

Liisa Pakosta: elumängu teine poolaeg tundub vägagi ootamisväärne! 

Sirje Presnal, 7. september 2019 00:01
POOL ELU EES: „50 on uus 30,“ naerab värske juubilar Liisa-Ly Pakosta, kes ei kavatse lähematel kümnenditel hoogu maha võtta. „Tahan töötada kaua ja ikka suure huviga.“Foto: Erki Pärnaku

„Ebamugavad riided ja mõttetu pinge“ – selline on Liisa-Ly Pakosta esimene mälestus enda sünnipäevast. Samal põhjusel ei pidanud ta sel nädalal väärikat viiekümnendatki suure mürtsu ja trilli-tralliga. „Lähedastega mõnus istumine, töökaaslastega tort ning trennikaaslastega mull. Ja sõbrad saadavad vanamoodsalt postkaarte, sest need mulle meeldivad,“ kirjeldab ta. 

Mis verstapost see 50 on? On see pigem tagasi- või edasivaatamise koht?

Öeldakse, et 50 on uus 30. Oli au esineda tänavu suvel naisvõimlemiskavadega tantsupeol – see oli nii äge võimalus tähistada, et pool elu on elatud ja teine pool veel ees! 

 

Teie sünnipäev 3. septembril langeb kuidagi väga ebamugavalt kokku laste kooliminekuajaga – kuidas need kaks päeva teie lapsepõlves kokku sobitatud said? 

Mu sünnipäeva ajal on alati kõigil kiire. Kunagi lasteaias käies otsustasid mu armsad vanemad sünnipäevapeo korraldada, kaeti laud ja ma ootasin, valged sukkpüksid jalas, aia peal külalisi. Aga mitte keegi ei jõudnud kohale! Telefone polnud ja kõik arvasid, et kui ainult tema laps puudub, siis see ei ole suur asi. Kokkuvõttes polnudki, mul oli ainult oma vanematest kahju, nad olid ikka väga kurvad. Ise vaatasin asja nii, et see pole järelikult väga mõistlik formaat – ebamugavad riided ning mõttetu pinge.

Asi sai särava kinnituse, kui kooli läksin. Nimelt pani ema mulle 3. septembril taas valge pluusi selga, mina sain klassijuhatajalt aga juba garderoobis riielda, et kas ma aru pole saanud, et koolis käiakse sinise koolivormipluusiga, mitte valgega, et aktusepäev on juba läbi. Ja tehti ka märkus, et valge pluus polnud koolivormi oma. Õnneks olid värsked klassikaaslased palju taiplikumad ning kokkuvõttes oli väga armas päev.

Ma polegi pärast kõike seda oma sünnipäeva tähistanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.09.2019
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Liisa Pakosta!
24.06.2019
Liisa Pakosta: Jüri Pino aitas mul lapsi hoida
25.02.2019
Liisa Pakosta: mu tütrele läks presidendi kõne väga hinge!
06.11.2018
Jürgen Ligi: Pakosta diskrimineerib Laaneotsa sooliselt ja ealiselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee