Tele

Helen Kõpp „Rannamajast“: osalejad tundusid olevat üsnagi hästi kursis, millist näitemängu neilt oodatakse 

Helen Kõpp, 5. september 2019 18:54
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Tundub, et ongi kätte jõudnud ajastu, kui Eesti telemaastikul on tõsielusarjad jälle moes. Miks ka mitte, kui nende vaadatavus on väga kõrge. Vaatajad tunnevad tõsielusaadete abil võimalust piiluda otse naabri aknasse ilma häbi tundmata. Ise ju läks esinema, kas pole?! Otsustasin vaadata uue uhke saate „Rannamaja“ ära vana kala pilguga, kuna lugejal võib olla huvitav kuulda, mida arvab asjast kolme Eesti tõsielusarja sattunu.

„Rannamaja“ on produtseerinud Filmimees OÜ ning esimest korda algustiitreid vaadates märkasin, et saade on üsna hästi valmistatud. Montaaž mulle meeldis, eriti saate avamise klipid, kus mängis äge muusika ning tegelased olid pandud avaklipi jaoks randa esinema, mis oli väga ilusti monteeritud. Klouni- ning tsirkusemuusika asemel mängis üsnagi sobiv teemaga kokku minev muusika.

Lavarežissööri asendas väga kavalalt mängu toodud tahvelarvuti. Kui osalejatele oli vaja käske jagada, kirjutas tähtis nina kaamera tagant käsud tahvelarvutisse ning filmimist alustati, kui mõni osaleja käske ette luges. See oli tõesti hea. Kuid samal ajal võiks öelda, et tahvelarvutit oleks võinud asendada empaatiline psühholoogiat valdav saatejuht, kes juhib mängu ning annab käske, samal ajal seletades, millest mõne osaleja käitumine tingitud on. Muidugi arusaadav, et osav saatejuht läheb lisaraha maksma ning madalama eelarve tõttu on lihtsam käsud tahvelarvutisse kirjutada ning lasta need osalejatel ette lugeda. Psühholoogiat valdav saatejuht oleks ehk mulle põnevam olnud, kuna ma ei ole eriline tõsielusaadete fänn, kuid huvipakkuvast teemast kuuldes oleksin saanud oma huvi saate vastu suurendada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.09.2019
TV3 VIDEO | Öös on asju! Vaata, mida arvab „Rannamaja“ rahvas Kristo ja Kerli seksistseenist
12.09.2019
VIDEO | Rannamaja-Kristo: pere on süüdi, et ma seal saates olen
11.09.2019
KORRALIK ARMUKOLMNURK: „Rannamajas“ uue kaaslase leidnud Kristo maandus linade vahel hoopis teise südamedaamiga!
11.09.2019
ARVUSTUS | „Rannamaja“ teine osa kompab inimsuhete piire ja tekitab küsimuse: miks nad ometi nii teevad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee