Mac Miller 2013. aastal. Foto: SIPA/Scanpix
Toimetas Triin Tael 5. september 2019 10:47
Mehele, kes müüs mullu septembris üledoosi saanud Mac Millerile kaks päeva enne surma uimasteid, esitati ametlik süüdistus.

Malcolm McCormicki nime all sündinud 26aastane USA räppar suri mullu 7. septembril. Tema organismist leiti lahkamisel fentanüüli, kokaiini ja alkoholi. Koroneri hinnangul oli tegu eksikombel võetud üledoosiga. Miller polnud oma uimastisõltuvusest ja süngemeelsusest saladust teinud. Mõned kuud enne surma oli ta lahku läinud oma kauasest kallimast, poptäht Ariana Grandest.

Seoses muusiku surmaga vahistati nüüd 28aastane Cameron James Pettit, kelle käest Mac oli kaks päeva enne surma, 5. septembri hommikul enda teada ostnud kanget valuvaigistit oksükodooni. Kuid tegelikult oli selle hulka segatud valgeks hiinlaseks kutsutavat fentanüüli, mis on heroiinist viis korda kangem ning mis tappis ka superstaar Prince'i.

Süüdistaja üheks asitõendiks on narkodiileri saadetud sõnumid pärast seda, kui  Mac Miller leiti surnuna. "Suure tõenäosusega suren vanglas," oli Cameron ühele sõbrale teatanud.

Pettit osales Reutersi teatel põgusal kohtuistungil ning jäeti kohtuprotsessini trellide taha. Süüdi mõistmisel võib teda oodata 20 aasta pikkune vanglakaristus.