IrinaFoto: TV3
Toimetas Katharina Toomemets 5. september 2019 21:30
Täna startis TV3 ekraanil uue müstilise hooajaga "Eesti selgeltnägijate tuleproov". Ligi 200st kandideerijast kutsuti katsetele poolsada, kellest ülesannetega selekteeriti välja 12 eriliste võimetega selgeltnägijat, šamaani, nõida, maagi ja ennustajat, kes alustavad võistlust kristallkäe ja rahalise auhinna nimel.

Osalejad pidid saatesse pääsemiseks läbima kolm vooru: musta kasti voor, ümbrikus olevate fotode äratundmine ning pagasnikuülesanne. 

Saa tuttavaks tänavuste osalejatega:

Raeküla nõid Ingrid on ravitseja, kelle suurteks eeskujudeks ja õpetajateks on olnud nii Vigala Sass, Kaika Laine kui ka Gunnar Aarma. Oma töös kasutab ta spetsiaalset tajude kombinatsiooni. Ingrid on esoteerikamaailmas tegev juba pikki aastaid, aga vahepeal elas välismaal. Nüüd on Ingrid tagasi ja tahab saates näidata, milleks ta on võimeline.

Ingrid Foto: TV3

Keivo on rituaalnõid (26), kes töötab nii loitsude, riituste ja kaitsetega kui ka tunnistab musta maagiat. Elab ja töötab ta Kesk-Eestis. Saates osalemiseks on ta saanud kutse varemgi, kuid siis polnud ta valmis. Nüüd tunneb Keivo, et aeg on küps ja ta on võimeline rinda pistma teiste võimekate esoteerikutega.

Keivo Foto: TV3

Bioenergeetik Ervin (57) on vana tegija ja ta on ka varem "Selgeltnägijate tuleproovis" edukalt osalenud. Tema toonase teekonna finaali katkestas hilisem saatesarja võitja, selgeltnägija Alisa. Kuid nüüd on Ervin tagasi, et kõik oma varasemad kogemused ja uued oskused mängu panna ja võit koju tuua. Ervin on viimasel ajal käinud ennast täiendamas India meistrite juures ja see annab talle topelt enesekindluse, et seekordne teekond saates tuleb edukas. Sama meelt on ka Ervini tohutu fänniklubi, kes lemmikule pöialt hoiab.

Ervin Foto: TV3

Nõid-selgeltnägija Oksana (34) saab vastused kätte unenägudest, kus näeb ette sündmusi ja surmasid. Oksana peab ennast pigem tajujaks kui selgeltnägijaks. Minevik ja olevik on talle selgemini tajutavad kui tulevik. Kuid vajadusel oskab ta lugeda ka märke tulevikust. Mida enesekindlamaks ta saab, seda rohkem tunneb, et peab inimesi aitama. Saatesarja avavõttel rääkisid teised osalised, et Oksanale on loodus rohkem andnud andnud kui nõid Nastjale ja selgeltnägija Alisale kokku. Eks uus hooaeg näitab, kas neil juttudel on ka tõepõhi all. Üks on kindel, Oksana pilk paneb võpatama ka kõige enesekindlamad skeptikud.

Oksana Foto: TV3

Sirje on ravitseja (49). Tema eluteel on ees suured jalajäljed, mida on astunud tema ema, juba varem edukalt "Selgeltnägijate tuleproovi" saates osalenud ravitseja Antonina. Just ema on olnud talle esimeseks õpetajaks esoteerikateekonnal ja seda sinnamaale, kui Sirje otsustas ennast edasi koolitada Venemaa  parimate ravitsejate käte all. Nüüd on tihti ema see, kes hoopis Sirjelt nõu küsib. Ravitsemise kõrval on Sirje üha rohkem hakanud nõu andma ka suhteteemadel. 

Sirje Foto: TV3

Gruusiast pärit Anzori (29) on mitmendat põlve maag-esoteerik. Juba mitu hooaega soovivad “Eesti selgeltnägijate tuleproovist” osa võtta esoteerikud ka mujalt maailmast. Kui eelmisel aastal tegi “Eesti selgeltnägijate tuleproovi” saates eduka etteaste Ukraina selgeltnägija Zanna, siis tänavu kandideerisid saatesse Venemaa, Kasahstani ja Gruusia ennast tõestanud selgeltnägijad. Anzori suutis avasaates üllatada nii võttemeeskonda kui ka televaatajaid, andes lugude kohta teavet, mis oli teadmata isegi produtsentidele. Anzori peab oluliseks mitte lihtsalt näha ja tajuda, vaid võimet ka midagi muuta. Eesti inimesed võtsid Anzori kohe omaks.

Anzori Foto: TV3

Enela (36) on noor ja andekas inglitüdruk, kelle tugev empaatiavõime aitab tunnetada ja tajuda märke. Enela teeb esoteerikamaailmas alles esimesi samme, aga koostöös õega on ta suuteline päris üllatavate tulemusteni jõudma. Enela on õrna hingega tundlik inglitüdruk, kes suhtub ümbritsevasse positiivselt ja kui olla tema suhtes avatud ja mõistev, siis saab see kuhjaga tasutud, sest nii võid sa saada enda kohta teada asju, millest sul aimugi polnud.

Enela Foto: TV3

Tajuja Tiina (63) töötab energiatega ja suhtleb teispoolsusega. Suure osa oma teadlikust elust õpetajaametit pidanud Tiina kuulub oma päritolult kuulsasse Taulide torupillidünastiasse. Kuid helin, mis on teda saatnud kogu teadliku elu, kuulub pigem esoteerikavaldkonda.  Nägemused ja ennustused tulevikust ehk märgid on teda saatnud läbi lapsepõlve. Mida aeg edasi, seda selgemalt on ta neid märke lugema õppinud.

Tiina Foto: TV3

Jüri (74) on mees meie hulgast. Kes poleks teleri vahendusel proovinud kaasa teha ülesandeid, mis saates osalevatele võistlejatele ette antakse? Jüri on üks neist, kes kõik varasemad hooajad on järjekindlalt proovinud selgeltnägijate tuleproovi katseid kaasa teha. Nüüd on ta otsustanud tuleproovi ka ise läbida. Hoiame siis talle pöialt, sest pole ju varem olnud kedagi, kes televaatajate, esindamise enda õlule võtaks.

Jüri Foto: TV3

Flamingo (61) on kollane maag, kes teab, et tuleproovi nõiad üritavad üksteist kõikide vahenditega segada ja takistada ning seetõttu kaitseb ta ennast ja oma võimeid musta maskiga. Tema abivahendiks on must kepp. Ta on sarja ajaloo kõige salapärasem osaline. Kes ta täpselt on ja kust ta tuleb, jääb saladuseks kuni saatesarja lõpuni. Või kas jääb?

Flamingo Foto: TV3

Ukraina juurtega Irina (25) on selgeltnägemisvõimed saanud pärast vanaema surma. Tema põhilisteks abilisteks on ruunid ja tarokaardid. Ja mida kaugemale saates ta jõuab, seda paremini ja täpsemalt tal kaardid ette jutustavad. Seda kohati nii täpselt, et isegi saatekülalised on hämmingus, kuidas on võimalik nii detailselt rääkida asjadest, mis on seni olnud vaid kiivalt hoitud saladuseks.

Irina Foto: TV3

Geit (34) on maag, kelle tugevaimaks küljeks on energiaväljade lugemine. Tema õpetajaks on tuntud ja kogemustega vaimse arengumaagia juht Hannes Vanaküla. Geit ei jäta kedagi külmaks. Juba tema ilmumine võttekohta tekitab inimestes aukartust. Isegi siis, kui noor maag ei ütle ühtegi sõna, on tagasiside olnud positiivne ja inimesed väidavad, et saavad temast aru ja neile Geit meeldib. Võib etteruttavalt öelda, et hooaeg kujuneb talle edukaks.

Geit Foto: TV3