Film

Sergei Kibuse „Teofrastus“ pälvis Ungaris parima animafilmi tiitli 

Toimetas Katharina Toomemets, 2. september 2019 12:06
"Teofrastus"Foto: Kaader filmist
Animafilm „Teofrastus“ pälvis Ungaris, Budapesti 15. rahvusvahelisel lühifilmide festivalil BuSho parima animafilmi tiitli. „Teofrastust“ esindas festivalil filmi peaanimaator Olga Stalev. BuSho filmifestival on oluline väljund rahvusvahelistele lühifilmidele nii mängufilmi, animatsiooni kui eksperimentaalfilmi kategoorias. BuSho auhind on „Teofrastusele“ lisaks kodumaistele preemiatele juba teine rahvusvaheline tunnustus. Mais 2019 võitis filmi režissöör Sergei Kibus Zlini filmifestivalil parima uue tegija auhinna.

Septembri lõpus osaleb „Teofrastus“ Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil,  mis on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafestivale.   

Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ valmis Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.

Samal teemal

02.03.2019
PARIM ANIMAFILM 2019 | Maailmas ainulaadne plastiliinist lühifilm „Teofrastus“ koosneb kokku 21 600 fotost
20.11.2018
ÕL VIDEO | Plastiliinist nukufilm koduteed otsivast kassist valmib seitsme sekundi kaupa päevas
18.11.2018
GALERII & ARVUSTUS | „Teofrastus“ – Eesti nukufilm, mis sulatab ka kõige jäisema südame