"Teofrastus"Foto: Kaader filmist
Toimetas Katharina Toomemets 2. september 2019 12:06
Animafilm „Teofrastus“ pälvis Ungaris, Budapesti 15. rahvusvahelisel lühifilmide festivalil BuSho parima animafilmi tiitli. „Teofrastust“ esindas festivalil filmi peaanimaator Olga Stalev. BuSho filmifestival on oluline väljund rahvusvahelistele lühifilmidele nii mängufilmi, animatsiooni kui eksperimentaalfilmi kategoorias. BuSho auhind on „Teofrastusele“ lisaks kodumaistele preemiatele juba teine rahvusvaheline tunnustus. Mais 2019 võitis filmi režissöör Sergei Kibus Zlini filmifestivalil parima uue tegija auhinna.

Septembri lõpus osaleb „Teofrastus“ Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil,  mis on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafestivale.   

Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ valmis Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.