Film

TREILER | MIDA LEHMA! Vaata, mis pöörasused rulluvad lahti „Vanamehe Filmis“ (7)

Toimetas Keit Paju, 2. september 2019 10:50
Foto: pressimaterjal
Septembris jõuab kinodesse üks oodatumaid kodumaiseid animafilme “Vanamehe Film”. Tegemist on eestlaste seas palavalt armastatud Vanamehe eepilise road-movie’ga. 
Foto: pressimaterjal

Samal teemal

Lugu algab, kui lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et lehm üleš leida ja udar kahjutuks teha, sest nagu me kõik teame - üle ööpäeva lüpsmata udar plahvatab ja põhjustab hirmsa piimatuumakatastroofi! Sellel teekonnal seisavad meie kangelased silmitsi maaelu põlgavate hipsteritega, iidselt targa Puujumalaga, meeleheitel saekaatrimeestega, kõhukinnisuse käes vaevleva karuga ning lehma surma himustava Piimavanaga. 

Režissöör ja Vanamehele hääle andnud Mikk Mägi ütleb: “Pange ennast valmis lauda-eepikaks! Vanamehe Film murrab välja sketšide raamidest: suure ekraani jaoks oleme Vanamehe maailma väga suureks ehitanud. Võtsime Vanamehe Multikast tuntud absurdsed tegelased ja tahumatu huumori ning lisasime sellele kinolinale väärilise loo. Usume, et seikluse skaala on kindlasti kinokülastajale meeldivaks üllatuseks.” 

Küsimusele, kes on Vanamees, vastavad autorid, et ta on heatahtlikult vastutustundetu elumees, kes armastab oma lauta ning piimabišnušit.

“Vanamehe Filmi” vaataja ei pea olema olnud pikaaegne Vanamehe fänn, et filmis toimuvat mõista või sellele kaasa elada. Film on mõeldud kõigile, kes peavad lugu äkilisest huumorist ja tempokast astumisest. “See film on šulle, mulle, meile kõigile ja Eešti rahvale!”

"Vanamehe Filmi" režissöörid ja stsenaristid on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Tegelaskujudele annavad oma hääled Mikk Mägi, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Mart Kukk, Kristjan Lüüs, Jaagup Kreem ja paljud teised. Filmi tootjateks on BOP! Animation ja Apollo Film Productions.

"Vanamehe Film" on kinodes alates 27. septembrist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee