Raamat

Bondi looja töötas luures ja niitis naisi nagu tema raamatute kangelane 

Triin Tael, 31. august 2019 00:01
HÄVITAS OMA TERVIST: Ian Fleming 1960. aastate algul. Suitsu- ja napsilembus viis kirjaniku hauda juba 56aastasena.Foto: Vida Press

James Bond on mitmes mõttes oma looja Ian Flemingi moodi. Ka varalahkunud kirjanik, kelle surmast möödus sel kuul 55 aastat, oli sadistlike joontega luuraja, kes niitis naisi kui loogu ja pahvis päevas pakkide viisi suitsu. Kuid kellest Fleming agent 007 loomisel veel inspiratsiooni sai? Ning kuidas on võrreldavad romaani- ja filmi-Bond?

Ian Lancaster Fleming sündis 28. mail 1908 Londoni prestiižses Mayfairi linnajaos jõukasse perre: tema isast Valentine'ist sai kaks aastat hiljem konservatiivse partei parlamendisaadik, isaisa Robert oli mõjukas Šoti pankur. Valentine langes esimeses ilmasõjas, järelehüüde avaldas The Timesis Winston Churchill ise. Lesestunud Evelynil ehk Eve'il oli lisaks Ianile ja tema vanemale vennale Peterile kaks pisipoega.

Ian paistis raisku minevat. Nimekast Etoni poistekoolist võttis ema poisi ära, kuna tolle hinded olid kehvad. Vanem veli Peter oli olnud oivik ning temast kujunes edukas reisikirjanik. Pikka pidu polnud Ianil ka Sandhursti sõjaväeakadeemias, mis ema lootuse järgi pidi akadeemiliste võimeteta loodrist mehe tegema. Seal ei jõudnud Ian õppida aastatki. Lahkumise põhjus: Londoni prostituudilt saadud tripper.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2019
BOND, STIRLITZ JA KAPTEN KLOSS: Bondi-konverents uurib spioonifilme ja külma sõda
25.04.2019
Bondi-filmi kurjamiks saabki Rami Malek, aga Bondi-beib on ...
25.05.2017
"Roger Moore oli stiilne, sundimatu ja teravmeelne Bond."
30.03.2014
"Kui ütleksin "armastus", vaidleksid vastu ja ma peaksin su läbi piitsutama."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee