Film

40 aasta eest esilinastunud komöödia on usuringkondades kirgi kütnud aastakümneid

„Monty Pythoni Briani elu“: kas vaimukas paroodia, pühaduseteotus või saatana enda kätetöö? 

Allan Espenberg, 24. august 2019 00:01
IKOONILINE LÕPUKAADER: Film lõpeb ristilöömisega nagu Jeesuse elugi. Aga kui Jeesuse viimasteks sõnadeks ristil jäid: „See on lõpetatud!“, soovitasid filmis ristilöödud lauldes publikule alati elu helgemat poolt näha.Foto: Vida Press
Täna 40 aastat tagasi jõudis Ameerika Ühendriikide kinodesse Inglise piibliparoodiaks peetud komöödiafilm „Briani elu“, mida hakati Suurbritannias demonstreerima alles novembris. Kuna see film solvas ja ärritas paljusid rahva- ja ühiskonnakihte, ei lubatud seda mitmes riigis üldse ekraanile või tehti seda mõningate mööndustega.

Kui ligi 94 minutit vältava filmi „Monty Pythoni Briani elu“ („Monty Python's Life of Brian“ ehk lihtsalt „Life of Brian“) sisu lühidalt kokku võtta, siis on selle peategelane noor juut Brian Cohen, kes on sündinud samal ajal ja peaaegu samas kohas nagu Jeesus Kristuski. 2000 aastat tagasi eksivad kolm tarka ja annavad kingid valele vastsündinule. Selle vahejuhtumi tõttu hakatakse Brianit pidama messiaseks, lunastajaks, aga Brian on liiga laisk, et oma pooldajaid ümber veenda. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.06.2019
Monty Pythoni koomikul Michael Palinil seisab ees südamelõikus
14.09.2018
Monty Pythoni legend ei tunne oma vanu sõpru enam ära
26.08.2018
Monty Pythoni legend John Cleese on kurdiks jäämas
10.04.2018
Filmi pärast kohtuvõitlust pidanud Monty Pythoni täht sai insuldi