Inimesed

Telereporter Eda-Liis Kann: lapsena ma teletööst ei unistanud, tahtsin hoopis kirjanikuks saada (1)

Katharina Toomemets, 24. august 2019 00:01
Foto: Stanislav Moshkov

„Meil oli kord kodus pidu ja arutasime sõpradega, et ma peaksin tööle minema. Mina ütlesin: „Nüüd ma saadan televisiooni kirja, et tahan tööle minna!“ Saatsingi Ivar Viglale Kanal 2st ja TV3-le umbes kell kaks öösel kirja, et siin on kaks töökätt, võtke või jätke,“ räägib särtsakas telereporter Eda-Liis Kann (40), kuidas ta kümme aastat tagasi end ise televisiooni tööle sokutas.

„Viglalt tuli tunni aja pärast vastus, et ole kell 12 kohal,“ naerab Eda-Liis. Tegelikult sai ta vastuse ka TV3-lt, kes teda samuti tööle kutsus, kuid Vigla oli kiirem ja nii otsustas Eda-Liis kohe „Reporterisse“ töölemineku kasuks, et mitte kahtluseussi hinge lasta.  

Räägi alustuseks oma lapsepõlvest. Kust sa pärit oled ja milline laps olid?

Kolmeaastaselt kolisime Meriväljale, olen seal eluaeg elanud. Meil oli majas viis tüdrukut – mul on neli õde, olin pesamuna. Elu oli selline, et sain kõigi vanad asjad endale. Oli nõukaaeg, mis tähendab, et teksapükse, jalgrattaid, pleiereid või makki meil polnud.

Ma olin selline poiss-Juula, kes tahtis autodega mängida, pargis joosta ja kakelda. Nukud olid nõmedad, nendega ma ei mänginud. Ega meil nukke olnud ka, olid hoopis puust klotsid ja pehmed mänguasjad, mida ma opereerisin. Kõik suved veetsime maal koos sugulastega. Rohisime, kõplasime ja ülejäänud aja ronisime karjametsas, mängisime ja voolisime puutokkidest püsse. Mul oli hästi tore maalapsepõlv!

Kuidas teil õdedega praegu suhted on?

Meil on justkui naiste võim – mehed peavad arvestama sellega, et kui võtavad naise, saavad neli õde pealekauba. Lisaks on meil täielik tsirkusedünastia: kõik õed on treenerid, akrobaadid, koreograafid ja tsirkuseartistid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.06.2020
Eda-Liis Kann ja Haldo Oravas soetasid esimese ühise kodu: see maja on meie muinasjutu täitumine
25.12.2018
Eriti särav jõulupeo külaline! Eda-Liis Kann toob kapist välja uhke keebi!
21.09.2018
Telereporter Eda-Liis Kann naudib Matsalus muinasjutulist elu
22.11.2013
Teledaam Eda-Liis Kann on maitsnud nii rikkust kui ka vaesust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee