Elu

Miks suveromansid kestma ei jää? 

Kaire Kenk, 24. august 2019, 00:01
Selle, kuidas suveromanss välja kujuneb, saab iga paar ise otsustada, olles avatud ja suheldes teineteisega ausalt.Foto: Everton Vila/Unsplash
Miks sõlmitakse uusi tutvusi kõige rohkem just suvel? Sest inimesed on vabamad, liiguvad rohkem ja on alateadlikult valmis uuteks suheteks. Miks aga nii paljud suveromansid augusti lõpus otsa saavad? Kuidas oma armastust alles hoida, et suvekallimaga saaks ka jõulupühi ühiselt veeta?

„Inimesed tunnevad suvepuhkuste aegu end kohustustest vabana ning käituvad seetõttu ka palju vabamalt. Neil on kergem astuda romantilistesse suhetesse ning isegi pelgalt seksil põhinevad kohtingud veetleva kaaslasega tunduvad täiesti igapäevastena,“ kirjeldab puhkuselainel olijate meeleolusid Massachusettsi Amhersti kolledži psühholoogiaprofessor Catherine Sanderson. „Inimesed on ju suviti aktiivsemad, liiguvad palju erinevatel suveüritustel.“ Ka soov kohtuda uute inimestega olevat tema sõnul alateadlikult suurem. Ning milline see suveromanss on – kas tõsine armumine või kerge seksisuhe –, sõltub juba inimestest endist. Kohustustevaba ja mõlemale poolele meeldivatel tingimustel ülesehitatud suhe võib sobida nii naistele kui ka meestele. See ei tähenda sugugi, et ollakse hoolimatu või proovitakse partnerit ära kasutada. Näiteks värskelt lahkuläinutele võib tänavune suvi olla lihtsalt selline periood elus, kus ei seatagi endale eesmärgiks ilmtingimata kellegagi leivad ühte kappi panna, kuid veidi armunud olla tahetakse siiski.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

15. august 2019, 06:00
MIKS SUVI AJAB PAARID LAHKU? Peamine põhjus peitub siin!
31. juuli 2019, 14:47
Sagedamini lahutatakse kevadel ja hilissuvel

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee