Teater

Ugala teatri loominguliseks juhiks saab Tanel Jonas (2)

Toimetas Andra Nõlvak, 22. august 2019, 22:02
Tanel JonasFoto: Aldo Luud
Täna kogunes Ugala teatri juhi Garmen Tabori moodustatud konkursikomisjon, et valida teatrile uus loominguline juht. Komisjoni otsusel hakkab tulevikus Ugala teatri loomingulist suunda kujundama näitleja ja lavastaja Tanel Jonas. Praegu Vanemuise teatri ridadesse kuuluv Jonas alustab Ugalas tööd 1. septembrist.

Teatrijuht Garmen Tabori sõnul on Tanel Jonase näol tegemist viljaka ja nooruslikku tegutsemistahet täis näitleja ja lavastajaga, kes on valmis vastutusrikast tööd vedama. „Tanel Jonase nägemus loomingulise juhi rollist ja tulevikuplaanidest andis kindluse, et oleme valimas õiget inimest. Tanel on varasemalt Ugala teatris lavastanud ning majarahvaga juba tuttav. Ta tunneb teatritöö erinevaid tahke ning tal on suures teatris töötamise kogemus,“ sõnas Tabor. 

Tanel Jonas on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 21. lennu ning on alates 2004. aastast Vanemuise teatri näitleja. Lisaks rohketele teatrirollidele on Jonas tegev ka lavastajana. Ugala teatris on Jonase käe all valminud lavastus „Mäng on alanud“.

2 KOMMENTAARI

u
Uh 27. august 2019, 09:32
Ega habe meest ei riku, kui mees ise habet ei riku. Aga selle Ugalaga ülemustega on alati jama olnud. Pole stabiilset juhti. On olnud eksperimentaatorid, kes pärast mingit aega minema läind. Ega juht ole kerge olla, kui juhitavad kõik loomingulised persoonid on.
v
viljandlane 23. august 2019, 09:24
tore on, aga äkki ajaks kõigepealt oma habeme maha, kõrini juba neist habemikest

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee