Inimesed

Käparahvas ja vabatahtlikud merepäästjad kinkisid üksikvanemaga perede lastele elamusrohke päeva

28 märga käppa, üks merepäästekaater ja viisteist elevil last 

Katrin Helend-Aaviku, 21. august 2019 00:01
"TOO!“: Veepäästekoerad koos oma treeneritega näitavad oma oskusi inimeste veest välja toomisel. Juminda vabatahtliku merepäästja Artur Talviku poeg, noorpäästja Torm, oli valmis olema uppuja rollis, keda on vaja kaldale tuua.Foto: Teet Malsroos

„Too! Ümber! Kaldale!“ hüüavad treenerid veepäästekoertele käsklusi. Lapsed koos emadega jälgivad kaldalt põnevil pilkudega päästevarustusega koeri, kes järgemööda „uppuja“ poole ujuvad. Hara sadamas on meeleolukas päev üksikvanemaga perede lastele, kus ühing „Märjad käpad“ ja Juminda vabatahtlikud päästjad tutvustavad oma tööd. 

Hara sadamas istub kividel viisteist ootusärevat ja elevil last. Sama põnevil on seitse lõõtsutavat karu mõõtu veepäästekoera, kes ei jõua ära oodata, millal nende peremehed ometi annavad loa vette hüpata. Peagi antakse esimene käsklus: „Too!“ Juminda noorpäästja Torm on nõus olema uppuja rollis, ta saab selga kollase päästevesti ja ujub kaldast kaugemale „päästmist“ ootama. Käparahvas demonstreerib MTÜ Isata Laste Heaks üksikvanemaga peredele eri viise, kuidas saab abivajajat kaldale tuua. Enamjaolt osalevadki veepäästekoerad ennetustöös ja käivad üritustel oma oskusi näitamas. Aga nad on ka elusid päästnud. Viimati kuus aastat tagasi esimesel advendil, kui njuufaundlasest Eike päästis Elva paisjärvest lapse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.06.2019
AUGA TEENITUD PUHKUS: kuulus Mehhiko päästekoer saadeti pensionile
26.04.2016
Ecuadoris päästis päästekoer seitsme inimese elu, suri ise kurnatusse
22.07.2014
Uppuja hüppas päästekopterit ootamata vette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee