Saund

VIDEO | Kristiina Ehin ansambli Naised Köögis uuest loost: me ei suutnud end enam tagasi hoida, panime kirja selle, mis meelel (184)

Manona Paris, Lotte Parksepp, 21. august 2019 13:32
Naised KöögisFoto: Robin Roots
Ansambel Naised Köögis avaldas taasiseseisvuspäeval improvisatsioonilise loo "Viska sitta & vänta", mis inspireeritud praegu poliitikas toimuvast. 

Ansambli Naised Köögis liige Kristiina Ehin kommenteerib koosluse uut lugu, milles kahtlevad, kas praegused võimulolijad on ikka valitsus või häbiplekkide eelmadusbrigaad. „Kõik meie laulud sünnivad hingest,“ ütleb Ehin.

„Meil on nii, et kui me mõned päevad koos oleme, meil oli just olnud viis kontserti järjest, siis me kogu aeg hoiame veidi tagasi, et mitte liiga loomingulainele sattuda. Pärast viimast kontserti me ei suutnud end enam tagasi hoida ja panime laulu selle, mis meelel,“ räägib Ehin laulu loomeprotsessist.

Lisaks leiab lauljatar, et president Kersti Kaljulaid võttis oma traditsioonilises kõnes kokku hetkeolukorra emotsioonid. „President Kaljulaid väga sügavalt sõnastas neid asju, millest me praegu kõik mõtleme ja mina küll tundsin tema kõnes ära omaenda mõtteid. Ka neid, mida pole veel sõnadesse pannud.“

Laulusõnad:

Üks poiss oli isa kannul pääsenud lossi

ja kui paps läks puhkusele tahtis poeg mängida bossi.

Kaabu kulmul rüüpas rummi ja koostas dokumenti,

et saaks vaikselt vallandada riigi tähtsaimat menti.

Juba 100 päeva valitsuses musta pesu päevad,

ühed kusevad, teised pesevad ja nii need päevad läevad.

Sel kevadel esitleti vastset ministrit,

kelle andmed avaldati ka kriminaalregistris.

Peaminister punastas, ei teadnud, mida kosta,

jooksis Toompea nõlvalt alla et plekieemaldajat osta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee