Inimesed

Vahur Kersna: ma suren väga-väga aeglaselt ja mitte hädaldades, vaid tänutundest nuttes (113)

Toimetas Katharina Toomemets, 20. august 2019, 12:17
Vahur KersnaFoto: Alar Truu
"Ma kirjutasin mõni aeg tagasi raamatu, inimesed teavad, mis olukorras ma olen ja vaevalt on väga palju neid, kes tahaksid kõndida minu kingades. Aga nii paradoksaalne, kui see ka ei ole, ma ei ole kunagi varem olnud nii õnnelik, kui ma olen praegu," ütles telelegend Vahur Kersna "Ringvaatele" antud intervjuus.

"Aeg-ajalt ilmuvad mingisugused artiklid ja kolleegid kirjutavad: "Kui kurb, ta sureb ju kohe ära.". Aga vat, ei sure. Tõsi ta on, et siit maailmast ei ole mitte keegi lahkunud elavana, aga ma suren väga-väga aeglaselt ja ma ei sure hädaldades, vaid suren tänutundest nuttes selle eest, millist elu ma olen elanud," rääkis Kersna.

"Milliste inimestega on saatus mind kokku viinud. Kui ma hommikul ärkan, teen silmad lahti, vaatan oma magavat abikaasat, siis ma mõtlen: "Mina, vana koer, millega ma selle ära olen teeninud?"."

Kersnal on valmis saanud uus autorisaade "100 aastat siia-sinna. Vahur Kersnaga" ja praegu läheb mees enda sõnul võttele suure tänutundega ja tal tulevad tänupisarad silma, et ta saab teha tööd just selliste kolleegidega, nagu tal praegu on. "Ma olen alustanud ajal, kus sa õhtul palvetasid selle nimel, et kaameramehed, kes tulevad hommikul tööle, oleksid enam-vähem kained, enam-vähem heas tujus ja saaksid enam-vähem inimese kaadrisse," rääkis Kersna. 

Samal teemal

5. juuli 2019, 08:12
Vahur Kersna: puhkan siis, kui tunnen, et tahan, ja teen tööd siis, kui jõudu on
4. jaanuar 2019, 17:32
Kas Vahur Kersna saade Evelin Ilvesest tehti enne eetrisse minekut 10 minutit lühemaks?
4. jaanuar 2019, 11:23
Vahur Kersna lõpukaadrist, kus Evelin ihualasti ujuma läks: „Alasti keha ei tohiks olla mingisugune tabu 21. sajandi vabas Eestis.“
3. jaanuar 2019, 09:09
Raske haigusega elav Vahur Kersna: tean, et iga päev võib juhtuda, et minu kardinad tõmmatakse kinni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee