Elu

Eesti esimene seksiõpik: ära aja liialt lõbu taga! (15)

Tõnis Erilaiu autorikülg, 17. august 2019, 00:11
(Albert Guillaume, 1922)Foto: Vidapress
„Voorusliku abielu otstarve on kättesaadav ainult loomuliku sugulise kooselamise läbi. Aga enamiste harilikult sünnib loomulik kokkusaamine liiga sagedasti. Niisugusel korral ei karasta tema mitte inimese keha...“. Need õpetussõnad pärinevad 1905. aastal esimeses trükis ilmunud arstiteaduslikust kirjatööst „Loomuliku elu saladused“. Esimene eestikeelne seksiõpik oli nii populaarne, et tuli teinegi trükk teha.  

„Kui loomulikku kokkusaamist uuesti korratakse enne, kui esimene väsimusaeg sai lahkuda, siis saavad närvid üleliiga ärritatud ning selle järele käib närvide nõtrus ja haigeksjäämine,“ hoiatab kirjatöö liigse lõbutsemise eest, olles enne kinnitanud siiski, et kui mees loomulikku kokkusaamist nõuab, siis ei tohi naine mitte keelduda ja seda enda alandamiseks ja häbistamiseks pidada. „Ta püüdku ikka oma mehe kodust elu lõbusaks ja armsaks muuta, et mehe juures mingisugune võõritiarvamine ei peaks juurduma, sest mees on kergesti valmis teistele radadele astuma!“

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

15 KOMMENTAARI

p
17. august 2019, 17:10
paberil on kirjas,et mehele tuleb anda muidu läheb teistele radadele.Hakkavad jee naised nii käituma.Teine abielu lahutatud ja lohutust leian endiselt armukestest,neid peab ka vähemalt kaks olema,et kindel oleks.
a
Ando/ 17. august 2019, 13:42
Kajal on kleidi all sisu,kindel.
Loe kõiki (15)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee